pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 24 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2082

[ZDJĘCIA] Świąteczny czas w Przedszkolu nr 6

Grudniowe dni to czas przygotowań do świąt. W przedszkolu nr 6 dzieci poznawały wiele tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Pierwsze radosne spotkanie z długo oczekiwanym gościem nastąpiło 6 grudnia. Wiadomo jak bardzo miły to dla wszystkich dzieci gość. Święty Mikołaj nie zapomniał o naszym przedszkolu. Przybył z wielkim workiem prezentów dla wszystkich przedszkolaków.

Świąteczny czas w Przedszkolu nr 6 · fot. Przedszkole nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im Misia Puchatka w Pszczynie


Okres przygotowań świątecznych to czas wykonywania dekoracji, robienia stroików, ozdób świątecznych, strojenia choinek, wysyłania życzeń świątecznych. Przedszkolaki uczestniczyły w szeregu zajęć, podczas których zrobiły wspaniałe ozdoby, ustroili przepięknie choinki, a także wykonali samodzielnie kartki świąteczne, które następnie wysyłali tradycyjną pocztą do swoich bliskich.

Jedną z ulubionych tradycji świątecznych jest pieczenie i ozdabianie ciasteczek przez dzieci. W każdej grupie dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w wypiekach. Dzieci wyrabiały ciasto, rozgniatały, wałkowały. Największą radość sprawiało dzieciom nadawanie ciasteczkom rozmaitych kształtów. Za pomocą foremek mali cukiernicy tworzyli serca, aniołki, renifery, choinki. Aromat pieczonych w kuchni ciastek roznosił się potem po całym przedszkolu. W niektórych grupach nieocenioną pomoc wykazali rodzice, którzy pomagali w wypiekach, za co serdecznie dziękujemy. Grudzień to czas, w którym rozbrzmiewają zewsząd świąteczne utwory, kolędy. I w naszym przedszkolu gościliśmy wyjątkowych artystów, którzy podczas muzycznej audycji zaprezentowali program, którego motywem przewodnim były kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki.

A jak w świąteczny nastrój dzieci wprowadziły swoich najbliższych? Ostatnie dni przed świętami w przedszkolu nr 6 odbyły się przedstawienia jasełkowe dla rodziców, podczas których mali aktorzy, we wspaniałych strojach zaprezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowych dekoracji - stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków.

Tradycyjny wigilijny obiad zakończył czas oczekiwania na święta. Dzieci zasiadły wspólnie do stołów, gdzie nie zabrakło barszczu, rybki i pysznych ciasteczek upieczonych przez przedszkolaki. Pojawiły się też makówki dzięki rodzicom, którzy przygotowali je na tą uroczystość. Był też opłatek, wspólnie zaśpiewane kolędy i oczywiście prezenty pod choinką dla każdej grupy w postaci zabawek.

Przedszkole Publiczne nr 6

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.