pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Rozrywka

  • 29 listopada 2019
  • 1 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1592

Program Rozwoju Czytelnictwa w bibliotece pedagogicznej

Biblioteka pedagogiczna w Pszczynie została w 2019 roku beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki czemu jej księgozbiór wzbogacił się o 277 pozycji książkowych.

Program Rozwoju Czytelnictwa w bibliotece pedagogicznej


Program Wieloletni "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" został przygotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz zatwierdzony przez rząd. Celem Programu jest podniesienie drastycznie niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce. Jego główne założenia to zakup nowości do bibliotek, modernizacja lub budowa placówek bibliotecznych oraz wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W ramach środków otrzymanych z Programu zakupiono literaturę dla dzieci, młodzieży (w tym wybrane lektury) i dorosłych oraz publikacje z dziedziny pedagogiki, psychologii i wychowania. Wykazy książek, uwzględniające wiek odbiorców, można znaleźć pod adresem: pszczyna.pbw.katowice.pl/ksiazki-z-narodowego-programu-rozwoju-czytelnictwa.

Przypominamy, że ze zbiorów biblioteki mogą korzystać nauczyciele, studenci, uczniowie szkół ponadpodstawowych, rodzice poszukujący poradników na temat problemów wychowawczych, rodzice dzieci niepełnosprawnych oraz inne zainteresowane osoby.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.