Wiadomości

 • 28 listopada 2019
 • wyświetleń: 2982

Pożyczki pozabankowe długoterminowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Materiał partnera:

Pożyczki pozabankowe długoterminowe stanowią alternatywę dla kredytów bankowych. W ramach zobowiązania online możemy pożyczyć kilkanaście tysięcy złotych na przyjaznych warunkach. Kto może sięgnąć po pożyczkę ratalną i jakie są jej wady oraz zalety?

Pożyczki pozabankowe długoterminowe


Pożyczki długoterminowe - kto je oferuje?Osoby potrzebujące zastrzyku gotówki szukają zwykle pomocy wśród bliskich. Nie zawsze jednak chcemy, aby rodzina czy przyjaciele wiedzieli o naszych problemach finansowych. Co zrobić w takiej sytuacji? Możemy skorzystać z pożyczek pozabankowych długoterminowych, których zestawienie znajdziemy w https://ofin.pl/pozyczki-ratalne.

Pożyczka pozabankowa długoterminowa skierowana jest do osób, które potrzebują pożyczyć znacznie więcej, niż kilka tysięcy złotych. Ten rodzaj kredytowania charakteryzuje się długim okresem spłaty. Co więcej, okres kredytowania możemy ustalić samodzielnie.

Pamiętajmy, że banki też oferują różnego rodzaju pożyczki. Są to jednak produkty, które wymagają dopełnienia większej ilości formalności, niż w firmach pożyczkowych. Jeśli zależny nam na czasie, warto więc skorzystać z pożyczki online.

Pożyczki długoterminowe bez zaświadczeń - warunkiAby wnioskować o pożyczkę pozabankową długoterminową, musimy spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest odpowiedni wiek. Wynosi on zwykle 18 lat. Istnieją jednak firmy pożyczkowe, które oferują swoje produkty dopiero od 21 czy nawet 27 roku życia. Prócz tego należy mieć:

 • dowód osobisty;
 • pozytywną zdolność kredytową;
 • stały adres na terenie Polski;
 • polskie obywatelstwo;
 • stały dochód;
 • aktywny telefon komórkowy i konto w banku.


Niezbędna do wnioskowania o pożyczkę długoterminową jest także pozytywna historia kredytowa. Zostanie ona sprawdzona przez pożyczkodawcę. Na podstawie analizy naszych wcześniejszych płatności pożyczkodawca oceni, czy stać nas na nowe zobowiązanie.

Pamiętajmy, że wnioski pożyczkobiorców analizowane są indywidualnie. Oznacza to, że jeśli nasza zdolność finansowa nie jest wystarczająca, nie znaczy to automatycznie, że nie otrzymamy pożyczki. Wszystko zależy od polityki firmy, a także zabezpieczeń pożyczki.

Pożyczka z długim terminem bez BIK i KRDPożyczka z długim terminem może zastąpić kredyt gotówkowy. W ramach zobowiązania możemy pożyczyć nawet kilkanaście tysięcy złotych z wygodnym terminem spłaty. Zanim złożymy wniosek pożyczkowy, powinniśmy się upewnić, czy nie zalegamy z płatnościami u innych usługodawców.

Pamiętajmy, że w ofercie pożyczkodawców znajdziemy pożyczkę z długim terminem płatności bez BIK i KRD. Oznacza to, że pożyczkodawca analizując naszą aplikację o pożyczkę nie będzie sprawdzał rejestrów Biura Informacji Kredytowej oraz Krajowego Rejestru Długów. Nie znaczy jednak, że pożyczka zostanie nam przyznana mimo posiadania długów.

Firma pożyczkowa przeanalizuje naszą historię płatności sprawdzając np. wyciąg z konta bankowego z ostatnich kilku miesięcy. Do weryfikacji naszej wypłacalności może posłużyć również usługa Kontomatik, która pozwala dokonać sprawdzenia naszej historii kredytowej w czasie rzeczywistym.

W przypadku złej historii finansowej możemy zostać poproszeni o zabezpieczenie pożyczki. Może mieć ono formę ubezpieczenia czy zastawu. Często też pożyczkodawcy wymagają wskazania żyranta naszej wypłacalności. Oznacza to, że będziemy musieli podać w dokumentach pożyczkowych osobę, która w razie naszej niewypłacalności ureguluje za nas zobowiązanie.

Co jeśli nie mamy stałej pracy, a potrzebujemy wziąć pożyczkę? Na rynku dostępne są również pożyczki dla bezrobotnych. Musimy jednak pamiętać, że bez potwierdzenia dochodów dodatkowe pieniądze nie zostaną nam przyznane. Oznacza to, że nawet jeśli pracujemy na umowę cywilno-prawną, pożyczkodawca będzie oczekiwał oświadczenia o dochodach. Wpływy na konto są niezbędne do terminowej spłaty zadłużenia. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy pożyczka zostanie nam przyznana, zawsze warto spróbować złożyć wniosek. W najgorszym przypadku zostanie on odrzucony (o czym zostaniemy poinformowani telefonicznie lub mailowo).

Wady i zalety pożyczki ratalnejO każde zobowiązanie finansowe powinniśmy aplikować odpowiedzialnie. Co to oznacza? Powinniśmy sprawdzić pożyczkodawcę, dokładnie przeczytać warunki umowy kredytowej, a także zastanowić się, czy rzeczywiście potrzebujemy tylu pieniędzy. Równie ważne jest poznanie plusów i minusów produktu finansowego, o który się ubiegamy. Jakie są wady i zalety pożyczki pozabankowej długoterminowej? Do jej pozytywnych cech zaliczymy:

 • szybki sposób aplikowania o dodatkowe pieniądze;
 • gotówka na dowód osobisty;
 • pożyczka od 18 roku życia;
 • zobowiązanie przyznawane jest nawet ze złą zdolnością kredytową;
 • różne sposoby weryfikacji swojej tożsamości;
 • różne sposoby zabezpieczenia pożyczki;
 • długi okres kredytowania, który możemy ustalić z pożyczkodawcą;
 • wysoka kwota pożyczki;
 • pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel;
 • spłata pożyczki odbywa się w równych ratach;
 • możliwość zawieszenia spłaty pożyczki.


Czy pożyczka długoterminowa mająca tak wiele zalet, ma jakieś wady?

 • długi okres kredytowania będzie dla nas obciążeniem, jeśli potrzebujemy tylko jednorazowego zastrzyku gotówki (w takiej sytuacji lepiej sprawdzi się chwilówka);
 • mając możliwość pożyczenia dużej ilości gotówki, często pożyczamy więcej, mimo że nie potrzebujemy aż tyle pieniędzy.


Zanim sięgniemy więc po pożyczkę pozabankową z długim terminem, powinniśmy dobrze przemyśleć swoją decyzję. Może ona rzutować na najbliższe miesiące naszego życia.