Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Edukacja

  • 24 września 2019
  • wyświetleń: 1662

[FOTO] Mundurowi w krainie radostowickich przedszkolaków

20 września do przedszkola w Radostowicach zawitali niezwykli goście - panowie policjanci. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Mundurowi w krainie radostowickich przedszkolaków - 20.09.2019 · fot. Dajka Krystyna


Dzieciaki dowiedziały się także o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych. Policjanci wyjaśniali, w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Mundurowi przypomnieli też o bezpieczeństwie dzieci w domu - zwrócili uwagę na zasadę tzw. "ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą".

Podsumowując nasze spotkanie przypomnieliśmy sobie numery alarmowe do służb ratunkowych. Pod koniec spotkania z policjantami odwiedził nas ogromny, miły gość - Sznupek, który razem z nami bawił się do piosenek "Kolorowe światła" oraz " Halo, Panie policjancie, zapytać się chcemy". Były też pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy panom policjantom za przybycie i przypomnienie tych wszystkich ważnych zasad.

Krystyna Dajka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.