Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 września 2019
  • 23 października 2019
  • wyświetleń: 6216

Sprawdź w quizie swoją wiedzę o gminie Goczałkowice-Zdrój i Śląsku

Za nami:

23 października odbędzie się turniej "Nasza wielka i mała Ojczyzna, 100-lecie Powstań Śląskich" pod honorowym patronatem wójta gminy Gabrieli Plachy. Do 16 października można zgłaszać się do udziału w quizie.

Quiz - Goczałkowice
Sprawdź w quizie swoją wiedzę o gminie Goczałkowice-Zdrój i Śląsku! · fot. Grzegorz Kopeć / UG Goczałkowice-Zdrój


Wydarzenie to świetny sposób na sprawdzenie swojej wiedzy historycznej w rodzinnej drużynie. Będą emocje, imponująca oprawa, a także niepewność do końca - kto wyląduje na czele rankingu. Pierwszy tego typu quiz został zorganizowany w Goczałkowicach w ubiegłym roku, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Okazał się sukcesem, w rodzinnej zabawie udział wzięło 30 drużyn.

Tegoroczny odbywa się z okazji stulecia Powstań Śląskich. Rozegrany zostanie 23 października o godz. 17.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

Celem turnieju "Nasza wielka i mała Ojczyzna, 100-lecie Powstań Śląskich" jest upowszechnianie i utrwalanie wiedzy związanej z dziedzictwem kulturowym i historycznym małej i wielkiej Ojczyzny oraz kształtowanie tożsamości regionalnej i narodowej na poziomie szkoły podstawowej.

Uczestnicy będą odpowiadali na pytania dotyczące trzech Powstań Śląskich (przyczyn, przebiegu, skutków), znaczących postaci i wydarzeń związanych z historią regionu i walką o przyłączenie Górnego Śląska do Polski, a także wiedzy o gminie i regionie (historia i współczesność).

W turnieju udział wezmą drużyny składające się z dwóch lub trzech osób. Uczestnikami konkursu (graczami) mogą być wyłącznie drużyny rodzinne, w skład których wchodzą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju oraz osoby dorosłe (rodzic, opiekun prawny, dorosłe rodzeństwo, dziadkowie, ciocia, wujek) reprezentujące daną rodzinę.

Drużyny mogą się zgłaszać w następujących konfiguracjach: uczeń plus osoba dorosła, dwóch uczniów (rodzeństwo) plus osoba dorosła lub uczeń plus dwie osoby dorosłe.

Drużyna deklaruje swój udział na karcie zgłoszenia, którą można pobrać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju lub bibliotece szkolnej (karta dostępna jest też w załączniku poniżej). Wypełnione karty należy złożyć do 16 października 2019 r.

Konkurs zostanie przeprowadzony w nowoczesnej formule Quizspotter, która umożliwia obserwowanie pytań oraz rankingu graczy na dużym ekranie także przez widownię zgromadzoną w miejscu imprezy. Na pytania uczestnicy będą odpowiadali za pomocą otrzymanych tabletów. Dla najlepszych drużyn przygotowano atrakcyjne nagrody.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Goczałkowice-Zdrój, Szkoła Podstawowa nr 1, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Quiz, Goczałkowice


Do pobrania:

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.