pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2019
  • 30 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 62018

Gwałtowna burza w Pszczynie: zalane ulice, przewrócone drzewa

W czwartek, 29 sierpnia około godziny 19.30 nad Pszczyną przeszła gwałtowna burza. W wyniku oberwania chmury zalanych zostało wiele ulic, a przewrócone drzewa uniemożliwiały komunikację.

Skutki gwałtownej burzy w Pszczynie - 29.08.2019 · fot. Arkadiusz Gardiasz, Grzegorz Załucki, Ela, Patrycja


Od naszych czytelników otrzymaliśmy zgłoszenia o zalanym przejściu podziemnym na osiedlu Daszyńskiego pod drogą krajową nr 1. Zdjęcia dotarły do nas również z osiedla Piastów, gdzie woda w ogromnej ilości zgromadziła się na ulicy Dobrawy. Z informacji przekazanych nam przez czytelników wynika także, że na moście w parku przewróciło się drzewo, które uniemożliwia przejście na drugą stronę.

Skutki wichury 29.08.2019
Drzewo przewróciło się na most na rzece Pszczynce - 30.08.2019 · fot. Mateusz


Nawałnica przeszkodziła także w organizacji koncertu w ramach Bankowa Street Live. Ponadto wskutek burzy w wielu miejscach występowały problemy z sygnalizacją świetlną. Na ciemne skrzyżowania można było natrafić m. in. na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju i Pszczynie.

Loading...


Loading...


Strażacy odnotowali cztery działania związane z usuwaniem skutków deszczu i wichury. Pierwsze dotyczyło włączenia się systemu wykrywania pożarów w wyniku silnego wyładowania w zabytkowym kościele p.w. św. Klemensa Papieża w Miedźnej. Na szczęście był to alarm fałszywy. Kolejne dwa działania dotyczyły udzielenia pomocy w wypompowaniu wody z piwnic w budynkach jednorodzinnych przy ulicy Zdrojowej i Sznelowiec. Ostatnia interwencja związana była z zabezpieczeniem miejsca w pszczyńskim parku, gdzie doszło do przewrócenia się drzewa.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.