pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 lipca 2019
  • wyświetleń: 15478

20-letnia Anita uległa poważnemu wypadkowi. Zbiórka na rehabilitację

20-letnia Anita to tegoroczna maturzystka z Rudołtowic, mająca ambitne plany na przyszłość, marzenia, pasje. To wszystko stanęło pod znakiem zapytania, kiedy 24 czerwca jako pasażerka samochodu uległa poważnemu wypadkowi. Teraz walczy o powrót do sprawności i życia sprzed wypadku. Potrzebne są pieniądze na jej rehabilitację, dlatego rodzina zwraca się z prośbą o pomoc.

Anita Michalik
20-letnia Anita z Rudołtowic uległa poważnemu wypadkowi. Trwa zbiórka na jej rehabilitację · fot.


- To miał być zwykły, wakacyjny poniedziałek. Niestety, okazał się dniem, kiedy Anita musiała zawalczyć o swoje życie - zagrożone było przez ostrą niewydolność oddechową i niewydolność krążeniową występujące w przebiegu uszkodzenia rdzenia kręgowego. Wygrała - wygrała bitwę, ale tym samym rozpoczęła długą batalię o powrót do sprawności i życia sprzed wypadku - opisuje rodzina Anity.

Lekarze postawili diagnozę - tetraplegia, czyli porażenie czterokończynowe powstałe na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego. Wieloodłamowe złamanie trzonu C4 i C5 ze stenozą kanału kręgowego, złamanie łuków kręgów C4 i C5. Konieczne było wstawienie śrub.

Anita aktualnie przebywa w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty". W wieku 20 lat jest sparaliżowana i wymaga dwudziestoczterogodzinnej opieki. Codziennie, mimo potężnego bólu, wytrwale walczy o każdy najdrobniejszy postęp w drodze do zdrowia.

- Ma ogromną siłę i wolę walki jednak już dziś wiemy, że potrzebna będzie bardzo długa, wyczerpująca i kosztowna rehabilitacja oraz leczenie farmakologiczne. Wierzymy, że wspólnie nam się uda a Anita o własnych siłach wróci do domu gdzie czekają na nią rodzice i trójka rodzeństwa. Spełni swoje marzenia o studiach, pracy jako nauczyciel i własnej rodzinie - pisze rodzina Anity. - Każdy, kto zna Anitę, wie, że jest bardzo otwartą, uśmiechniętą osobą, która nigdy nikomu nie odmówiła pomocy. Teraz to my prosimy o każdą, nawet najmniejszą pomoc dla niej - prosi rodzina.

Zbiórka na rehabilitację i leczenie Anity odbywa się za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA