Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 lipca 2019
  • 18 lipca 2019
  • wyświetleń: 9269

Rekrutacja do szkół: są jeszcze miejsca w technikach i branżówkach

Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych poznali wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół średnich. W powiatowych technikach i szkołach branżowych są jeszcze wolne miejsca.

Po przeprowadzonej reformie edukacji w tym roku naukę w szkołach średnich rozpoczną uczniowie z dwóch roczników jednocześnie - absolwenci gimnazjów oraz szkół podstawowych.

- Przygotowaliśmy ponad dwa razy więcej miejsc dla tegorocznych absolwentów, niż dotychczas. W ubiegłym roku powiatowe szkoły wybrało ponad 600 uczniów. W tym roku utworzyliśmy 1550 miejsc. Podwoiliśmy miejsca w technikach, szkołach branżowych oraz w liceum w Powiatowym Zespole Szkół nr 2. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie we wcześniejszych latach nabór odbywał się do sześciu oddziałów. W tym roku była możliwość uruchomienia ośmiu klas - czterech po szkole podstawowej i czterech po gimnazjum - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

We wtorek absolwenci poznali wyniki rekrutacji. Do powiatowych szkół (LO im. Bolesława Chrobrego, PZS nr 1, PZS nr 2 oraz ZSZiO w Woli) zakwalifikowanych zostało 1274 uczniów (664 po szkole podstawowej i 610 po gimnazjum). W powiatowych placówkach utworzone zostaną 24 oddziały po szkole podstawowej i 24 po gimnazjum. Do 24 lipca do godz. 15.00 uczniowie mają czas na donoszenie oryginałów świadectw i wyników egzaminów, potwierdzając tym samym ostatecznie wybór szkoły.

Uczniowie niezakwalifikowani do szkół, do których aplikowali, mogą skorzystać z oferty w placówkach, w których są jeszcze miejsca - zarówno w powiatowych szkołach (w technikach i szkołach branżowych) jak i szkołach prowadzonych przez gminy na terenie powiatu pszczyńskiego. 25 lipca rozpocznie się postępowanie uzupełniające.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.