pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 lipca 2019
  • wyświetleń: 2401

Przebudowa boisk przy Szkole Podstawowej w Kobiórze

Trwają prace związane z przebudową boiska piłkarskiego, boiska wielofunkcyjnego i boiska do siatkówki przy Szkole Podstawowej w Kobiórze. Inwestycja dofinansowana została przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Przebudowa boisk przy Szkole Podstawowej w Kobiór
Przebudowa boisk przy Szkole Podstawowej w Kobiórze · fot. UG Kobiór


W ramach inwestycji istniejące boiska przyszkolne zostaną przebudowane, a mieszkańcy, zwłaszcza dzieci i młodzież szkolna, korzystać będą mogli z boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 41,0 m x 21,0 m przeznaczone do piłki ręcznej oraz do siatkówki, boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej z polem gry o wymiarach 55,0 m x 25,0 m oraz boiska do siatkówki z nawierzchnią z trawy syntetycznej, bieżnię oraz rozbieg do skoku w dal o nawierzchni syntetycznej i nieprzepuszczalnej dla wody.

Teren rekreacyjny zostanie wyposażony w urządzenia i sprzęt sportowy oraz piłkochwyty, jak również elementy małej architektury. Powstaną ciągi komunikacyjne, umożliwiające swobodne poruszanie się po całym obiekcie również osobom o różnych stopniach niepełnosprawności. Obiekt będzie w pełni oświetlony, co umożliwi swobodne korzystanie z niego po zmroku.

Wartość projektu szacuje się na kwotę około 1.300.000 zł, z czego dofinansowanie z MSiT wyniesie 412.900 zł. Przedsięwzięcie musimy zrealizować i uzyskać dla niego pozwolenie na użytkowanie do dnia 31 października.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.