pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 czerwca 2019
  • 23 czerwca 2019
  • wyświetleń: 10080

[ZDJĘCIA] Nowe figury kwiatowe w Goczałkowicach

Piękna wieża kwiatowa, dumny paw oraz zachwycający kosz z pałąkiem - na terenie gminy pojawiły się trzy figury kwiatowe.

Nowe figury kwiatowe w Goczałkowicach - 06.2019 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Dwie kolorowe figury stanęły w Parku Zdrojowym. To paw z imponującym ogonem, pełnym kolorowych kwiatów, który został ustawiony w okolicy budynku sanatoryjnego "Wrzos", a także wielki kosz z pałąkiem, który znajduje się przy plenerowej szachownicy. W okolicy skrzyżowania ul. Szkolnej z ul. Jeziorną stanęła natomiast wieża kwiatowa z serwetą.

- Łącznie w tych trzech figurach użyto ok. 15 tys. kwiatów. Cieszę się, że przypadły do gustu mieszkańcom i kuracjuszom, którzy chętnie robią sobie przy nich pamiątkowe zdjęcia - zauważa wójt Gabriela Placha.

Kolorowe figury świetnie komponują się z otoczeniem, upiększając je. Wszystkie mają po ok. 2 m wysokości. Zdobią je m.in. różnokolorowe begonie, eszewerie, alternantery powabne czy starce popielne.

Zostały ustawione na zlecenie Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.