pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 czerwca 2019
  • wyświetleń: 9883

[ZDJĘCIA] Fundacja z Bitterfeld przekazała sprzęt dla szpitala

Dzięki nawiązaniu współpracy z niemieckim powiatem Anhalt-Bitterfeld, do Szpitala Powiatowego w Pszczynie trafiły łóżka, materace, szafki, chodziki czy podnośniki - łącznie ponad 180 elementów wyposażenia.

Pszczyński szpital otrzymał wyposażenie z Bitterfeld - 5.06.2019 · fot. Powiat


Początkiem maja władze powiatu pszczyńskiego oraz dyrekcja szpitala spotkały się z niemieckimi instytucjami zainteresowanymi doposażeniem Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

- Mamy w Bitterfeld organizację, która zajmuje się pozyskiwaniem łóżek dla chorych i innego sprzętu, który może być w Niemczech używany tylko przez 10 lat. Po tym czasie, choć jest w bardzo dobrym stanie, trzeba go wymienić na nowy. Ta organizacja odnawia sprzęt i przekazuje do szpitali m.in. na Ukrainie, w Czechach czy w Polsce - mówi Georg Kuropka, założyciel i prezes Lions Club Bitterfeld.

Pszczyński szpital otrzymał wyposażenie z Bitterfeld - 5.06.2019
Pszczyński szpital otrzymał wyposażenie z Bitterfeld - 5.06.2019 · fot. Powiat


Rozmowy już przyniosły efekty. W środę, 5 czerwca do Pszczyny przyjechało ok. 180 elementów wyposażenia. - Są to łóżka szpitalne z materacami i szafkami, chodziki, podnośniki, krzesła toaletowe czy stołki prysznicowe. Mamy nadzieję, że współpraca w zakresie doposażania pszczyńskiego szpitala z partnerami z Niemiec będzie się rozwijać także w zakresie sprzętu medycznego - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

- Wyposażenie jest w bardzo dobrym stanie i będzie służyło pacjentom przez lata - mówi dr Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Przypomnimy, że umowa partnerska pomiędzy powiatem pszczyńskim a niemieckim powiatem Anhalt-Bitterfeld została podpisana w maju 2016 r. Od tego czasu współpracę nawiązało wiele instytucji, grup i organizacji.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.