pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 czerwca 2019
  • 10 czerwca 2019
  • wyświetleń: 8045

[ZDJECIA] Industriada w Pszczynie: seans w parku, warsztaty i tort!

To już 10 lat, kiedy w czerwcu możemy wspólnie świętować na Szlaku Zabytków Techniki. Tematem tegorocznego Święta jest INDU-bal, więc 8 czerwca zapraszamy do Pszczyny - miejsca, w którym wiemy jak się bawić. Pszczyński pałac był przez lata świadkiem wielu wspaniałych bali, gościł wiele wspaniałych osobistości, a dzień przed Industriadą był tłem projekcji filmu.

W pałacowym parku odbył się pokaz plenerowy filmu Filipa Bajona pt. "Magnat". Tłem projekcji była siedziba rodu Hochbergów, których losy były inspiracją dla powstania filmu. Pokaz odbyłsię w piątek, 7 czerwca o godzinie 21.00.

Rozruch Industriady - plenerowy pokaz filmu w reżyserii Filipa Bajona "Magnat" na wzgórzu Eiskeler w zabytkowym parku pszczyńskim - 07.06.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Na 8 czerwca Muzeum Prasy Śląskiej przygotowało moc atrakcji. Uczestnicy zajęć z kaligrafii mogli uczyć się tworzenia pięknych zaproszeń pod okiem absolwentów Scuola Estiva di Calligrafia a Belle Arti w Perugii. Panie poznały sposoby na stylowe upięcia i nietypowy makijaż, a w czasie zajęć introligatorskich było można własnoręcznie przygotować balowy karnet w dawnym stylu. Była też okazja, by zajrzeć do balowej garderoby i zrobić sobie zdjęcie z księżną Daisy, wykonać kotylion, a także posłuchać o tym, jak bawiono się w czasach Ludwiga Anhalta, wszak pszczyńskie tradycje balowe sięgają bardzo daleko... Nie zabrakło też pomarańczowego tortu.

X Jubileuszowa Industriada w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie - 08.06.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Tradycyjnie przy okazji Industriady Województwo Śląskie i Koleje Śląskie zaoferowały bezpłatne przejazdy. W tym roku obowiązywać one w sobotę i w niedzielę. Do dyspozycji było 13 linii kolejowych rozsianych po całym regionie. Bezpłatna podróż była możliwa dzięki specjalnym kuponom. Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską zapewnił także Zarząd Transportu Metropolitalnego GZM. Tu także obowiązywały kupony na podróż autobusami, tramwajami i trolejbusami.

new, BM / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.