Wiadomości

  • 30 maja 2019
  • wyświetleń: 6315

Izolacja bram garażowych

Materiał partnera:

Wybierając nową bramę garażową powinieneś nie tylko kierować się jej wyglądem, ale dodatkowo zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz to, czy dany model jest ocieplony.

Linkhouse


1. Korzyści wynikające z wybrania izolowanej bramy garażowej
2. Na czym polega ocieplanie bramy?
3. Czy warto dopłacić do ocieplonej bramy?

Dzięki temu uda ci się wybrać bramę, która zapewni nie tylko bezpieczeństwo, ale też jej funkcjonalność będzie zgodna z oczekiwaniami domowników.

Korzyści wynikające z wybrania izolowanej bramy garażowejKoszty eksploatacji domu potrafią być dużym obciążeniem, szczególnie jeżeli ktoś posiada większą nieruchomość. W sezonie zimowym trudno jest jednak wyeliminować koszty ogrzewania. W związku z tym warto stawiać na rozwiązania, które pozwolą je ograniczyć. Wybranie ocieplanej bramy garażowej to prosty i skuteczny sposób, aby to osiągnąć. Największe efekty przyniesie to przypadku tych garaży, które są połączone z domem. Zazwyczaj właściciele nieruchomości skupiają się na ociepleniu ścian, przy czym pomijają garaż. Okazuje się jednak, że to właśnie przez nieocieploną bramę garażową ucieka ciepło z garażu oraz z sąsiadujących z nim pomieszczeń.

Na czym polega ocieplanie bramy?W sprzedaży można obecnie znaleźć bramy, które zostały ocieplone przez producenta jak i takie, które klient musi ocieplić we własnym zakresie. Jeżeli zdecydowałeś się na zakup nieocieplonej bramy, powinieneś jak najszybciej przystąpić do pokrycia jej warstwą termoizolacyjną (możesz do tego celu wykorzystać specjalną piankę lub styropian). Dzięki temu unikniesz strat ciepła, przez które wzrosłyby twoje rachunki za ogrzewanie. Ceny ocieplonych bram są obecnie bardzo przystępne, dlatego powinieneś się dobrze zastanowić czy dla pozornych oszczędności warto wybierać model bez izolacji. Bramy garażowe z gotowym ociepleniem charakteryzują się świetnymi parametrami w kwestii termoizolacyjności. Dodatkowo w najważniejszych miejscach bramy, które są najbardziej narażone na utratę ciepła, producenci wstawiają specjalne uszczelki. Decydując się na samodzielne uszczelnienie trudno będzie ci osiągnąć podobne efekty. Z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie ocieplania bram garażowych możesz zapoznać się na stronie dostawcy. Wszystkie informacje zebrano w zakładce bramy garazowe. Możesz tu przeczytać między innymi o specjalnych zestawach ThermoFrame, dzięki którym można dodatkowo zwiększyć izolację cieplną o 15%.

Czy warto dopłacić do ocieplonej bramy?Jeżeli wciąż nie jesteś przekonany, czy brama z izolacją jest dla ciebie odpowiednia, możesz skorzystać z uniwersalnej porady specjalistów. Jeżeli posiadasz garaż wolnostojący, to taki wydatek jest zbędny. Nawet jeżeli uda ci się znaleźć ocieplaną bramę w niskiej cenie, to i tak będzie ona o kilkanaście-kilkadziesiąt procent wyższa niż zapłaciłbyś za zwykłą bramę. Z drugiej strony, jeśli garaż przylega bezpośrednio do domu, to rezygnacja z ocieplenia narazi cię na większe rachunki. W takim przypadku odpowiednia izolacja jest bardzo istotna nie tylko z punktu widzenia późniejszych oszczędności, ale też dla zapewnienia odpowiedniego komfortu domownikom. W dodatku wiele osób, które początkowo zrezygnowały z wybrania ocieplanej bramy, prędzej czy później decyduje się na to, aby jednak ocieplić ją we własnym zakresie lub zlecić to zadanie specjalistom. To natomiast generuje dodatkowe koszty, a uzyskany efekt i tak nie będzie dorównywał profesjonalnie ocieplonej bramie. Dlatego też lepiej jest się wstrzymać z zakupem bramy i dołożyć do ocieplanego modelu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.