pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 maja 2019
  • 20 maja 2019
  • wyświetleń: 5783

[ZDJĘCIA] "Książęca Fortuna" - 11. Nocna Gra Książęca w Pszczynie

W sobotę, 18 maja w Pszczynie po raz jedenasty odbyła się Nocna Gra Książęca. Fabularna gra terenowa co roku przyciąga z całego województwa setki amatorów poznawania historii miasta i jego dawnych mieszkańców przez zabawę.

XI Nocna Gra Książęca "Książęca Fortuna" w czasie Daisy Days 2019 - 18.05.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Tegoroczna edycja gry poświęcona była książęcej fortunie Hochbergów. A była ona imponująca! Od połowy XIX wieku aż do II wojny światowej w rękach rodu znajdowały się ziemie uprawne, lasy, stawy, kopalnie, elektrownie, cegielnie, kamieniołomy i browary - w tym największy w II Rzeczpospolitej Browar Książęcy w Tychach. Hochbergowie posiadali też liczne dobra na dzisiejszym Dolnym Śląsku, w tym trzeci co do wielkości zamek w Polsce - Zamek Książ w Wałbrzychu. Gra była zastrzykiem nowej, pogłębionej wiedzy na temat tego, co obejmował majątek rodu i jakie dobra należały do Hochbergów. Organizatorzy opowiedzieli również o działalności społecznej Hochbergów, ze szczególnym uwzględnieniem działań księżnej Daisy.

Na czas gry uczestnicy zamienili się w zarządców książęcych dóbr i zmierzyli z ekonomicznymi wyzwaniami inspirowanymi popularnymi grami, takimi jak m.in. "Monopoly". Głównym celem gry było jak najlepsze zarządzanie tytułową książęcą fortuną. Wszystko to w scenerii najpiękniejszych miejsc w Pszczynie, w tym: w Parku Zamkowym, Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, Ratuszu oraz Pokazowej Zagrodzie Żubrów.

XI Nocna Gra Książęca "Książęca Fortuna" w czasie Daisy Days 2019 - 18.05.2019 r.
XI Nocna Gra Książęca "Książęca Fortuna" w czasie Daisy Days 2019 - 18.05.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Nagrodą główną gry jest weekend w Zamku Książ w Wałbrzychu, który jest miastem partnerskim Pszczyny. Dla pozostałych drużyn przewidziano wiele nagród dodatkowych ufundowanych przez Sponsorów.

Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events. Partnerami gry są: Zagroda Wsi Pszczyńskiej, Pokazowa Zagroda Żubrów i Muzeum Prasy Śląskiej.

Sponsorem nagrody głównej jest Zamek Książ w Wałbrzychu.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.