Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 9344

Od lipca gastroskopia i kolonoskopia w pszczyńskim szpitalu

Od momentu odzyskania szpitala przez powiat trwają nieustanne działania zmierzające do rozwijania usług świadczonych w placówce. Od 1 sierpnia 2018 r. powiatowa spółka Centrum Przedsiębiorczości wzięła udział w licznych konkursach ogłoszonych przez NFZ w celu zawarcia umów na udzielanie świadczeń zdrowotnych.

Szpital w Pszczynie
Szpital w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Już wiadomo, że w pszczyńskim szpitalu będzie można przeprowadzać badania endoskopowe przewodu pokarmowego w zakresie gastroskopii oraz kolonoskopii. W obu przypadkach oferta złożona przez Centrum Przedsiębiorczości spełniła wszystkie wymogi formalne i w wyniku rozstrzygnięcia postępowania, które nastąpiło 15 marca br., NFZ zawarł z powiatową spółką umowę na okres od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2024 r.

- Robimy wszystko, aby pszczyński szpital ciągle rozwijać i unowocześniać. Najważniejsze jednak, żeby przywrócić zakres świadczeń udzielanych w placówce jeszcze rok temu, zwłaszcza jeżeli chodzi o poradnie. Dla naszych mieszkańców jest to niezwykle istotne. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia, a Centrum Przedsiębiorczości skrupulatnie przygotowuje się do ogłaszanych na naszym terenie przez fundusz konkursów - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

Lada dzień poznamy wyniki postępowania w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej. Oferta Centrum Przedsiębiorczości pozytywnie przeszła weryfikację formalną, merytoryczną oraz weryfikację w miejscu udzielania świadczeń i jest brana pod uwagę przez NFZ do zawarcia umowy. Na te świadczenia NFZ podpisze umowę z wygranym podmiotem na okres od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2024 r.

Niedługo rozstrzygnięta zostanie również kwestia świadczeń w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz chirurgii ogólnej. Na tym etapie Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił rokowania, w których powiatowa spółka bierze udział. O ich rezultacie dowiemy się 15 maja.

Centrum Przedsiębiorczości złożyło także swoją ofertę w ogłoszonym konkursie na świadczenia pielęgnacyjno - opiekuńcze. O tym, czy mieszkańcy będą mogli liczyć na te świadczenia dowiemy się 22 maja.

Z kolei pszczyński SP ZOZ bierze udział w konkursie świadczeń w zakresie gruźlicy i chorób płuc. Rozstrzygnięcia postępowania nastąpi w dniu 10 maja 2019r.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.