pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2996

[ZDJĘCIA] Turniej BRD: Uczniowie z Wisły Małej znów najlepsi

Za nami powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiśle Małej okazali się bezkonkurencyjni.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - 09.04.2019 · fot.


9 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie z łącznie 11 klas, wyłonieni wcześniej w eliminacjach gminnych, zmierzyli się m.in. w teście wiedzy i na rowerowym torze przeszkód. Nad przebiegiem turnieju czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczniowie walczyli w kilkuosobowych zespołach. Pierwszym zadaniem przed jakim stanęli było przejechanie skomplikowanego toru przeszkód. Dodatkowym utrudnieniem była możliwość utraty cennych punktów za niewłaściwy przejazd. Następnie każda drużyna musiała w ciągu 5 minut wykazać się praktyczną wiedzą z udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy zmierzyli się także z testem wiedzy ogólnej i test skrzyżowań. Padły pytania m.in. z właściwego zachowania na przejściu dla pieszych, zasad udzielania pierwszeństwa czy znajomości znaków drogowych. Jak przyznają policjanci, uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Ostatecznie najlepsi okazali się uczniowie z Wisły Małej i to oni będą reprezentować powiat w następnym etapie konkursu. Nagrody wszystkim uczestnikom wręczyli Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego oraz insp. Piotr Sidzina, komendant powiatowy Policji w Pszczynie.

Organizatorami powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym były KPP w Pszczynie oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA