pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1586

Powstanie kolejne 70 metrów chodnika na osiedlu Daszyńskiego

Do końca wiosny wzdłuż ulicy Konopnickiej na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie powinien zostać wybudowany kolejny odcinek chodnika. Gmina zarezerwowała na ten cel blisko 73 tysiące złotych, ale wszystko wskazuje na to, że prace uda się wykonać za niższą kwotę.

Osiedle Daszyńskiego
Powstanie kolejne kilkadziesiąt metrów chodnika wzdłuż ul. Konopnickiej na os. Daszyńskiego. · fot.


W ramach drugiego etapu inwestycji powstać ma kolejne 70 metrów ciąg pieszego przy ulicy Konopnickiej, od posesji nr 25 do 31. Podobnie jak podczas wcześniej wybudowanego odcinka, chodnik będzie miał szerokość dwóch metrów.

W ramach ogłoszonego przetargu wpłynęły cztery oferty na wykonanie zadania. Najniższa, złożona przez firmę Mat-Bud, opiewa na kwotę 54.978.01 złotych brutto. To prawie 20 tysięcy mniej niż wcześniej planowano. Po ostatecznym wyborze wykonawcy i podpisaniu umowy, ten etap inwestycji ma zostać zrealizowany w czasie do 60 dni.

Po zakończeniu opisanych prac, do realizacji pozostanie jeszcze trzeci etap budowy chodnika na odcinku 101 metrów, na odcinku do skrzyżowania ulicy Konopnickiej z ulicą Krasińskiego.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA