pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 marca 2019
  • 31 marca 2019
  • wyświetleń: 7561

Wkrótce ruszy przebudowa Stadionu im. Jana Larysza w Pszczynie

Urząd Miejski w Pszczynie ogłosił postępowanie przetargowe na realizację zadania pn. "Przebudowa stadionu im. Jana Larysza w Pszczynie". Rada Miejska w Pszczynie zabezpieczyła na ten cel w budżecie gminy ponad 7,9 mln zł (w latach 2019-2020).

pszczyna,boisko,stadion,wiosna,słońce,zlotuptaka,fotodnia,instagram
Stadion miejski w Pszczynie · fot. naddachami


Na przebudowanym obiekcie powstaną: sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska piłkarskiego, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.

Firma, która wygra przetarg będzie miała czas na wykonanie zadania do 30 września 2020 roku.

projekt przebudowy stadionu w Pszczynie


Stadion im. Jana Larysza jest obiektem sportowym goszczącym dwa kluby lekkoatletyczne. Wiodącym klubem trenującym oraz mającym swoją siedzibę na terenie Stadionu jest Ludowy Klub Sportowy Pszczyna powstały w 1997 roku. Drugim klubem trenującym na Stadionie jest Miejski Klub Sportowy Iskra Pszczyna powstały w 1951 roku.

Gmina Pszczyna otrzymała pozwolenie na budowę oraz pozytywną opinię Polskiego Związku Lekkoatletycznego. Pod koniec grudnia Ministerstwo Sportu i Turystyki oceniło pozytywnie wniosek o dofinansowanie przebudowy stadionu im. Jana Larysza. Gmina Pszczyna otrzyma na ten cel 2 mln zł dotacji.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.