pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 14 marca 2019
  • wyświetleń: 1276

Pawłowickie liceum zaprasza do nauki w klasie medycznej

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach jako jedyna placówka w regionie może pochwalić się klasą o profilu medycznym.

Klasa medyczna w ZSO w Pawłowicach · fot.


Klasa rozpoczęła funkcjonowanie na początku bieżącego roku szkolnego, a forma zajęć i sposób ich prowadzenia jest bardzo interesujący i atrakcyjny. Ideą powstania klasy jest to, aby uczniowie w trakcie nauki poznali jak najwięcej zawodów medycznych funkcjonujących w naszym kraju poprzez wizyty i praktyki w różnych placówkach.

W tym celu została podpisana umowa o współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju i z Wyższą Szkołą Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej, gdzie również odbywają się zajęcia, na uwagę zasługują też przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym. Uczniowie zwiedzali już Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Gliwicach, Centrum Symulacji Medycznej, Gabinet Fizjoterapii "FIZJOWIT" pana Witolda Kubasiaka w Pawłowicach, prowadzone były również warsztaty z języka migowego, a to tylko niektóre z już zrealizowanych w ramach programu wycieczek i zajęć.

W maju klasa pojedzie na obóz medyczny i mistrzostwa Polski w pierwszej pomocy. Z każdym miesiącem przybywa nam nowych pomocy naukowych i kolejnych placówek, które chętnie chcą podjąć współpracę. W tym właśnie miejscu chcemy zaprosić wszystkich tegorocznych absolwentów na dzień otwarty w pawłowickim ZSO 21 marca i poznanie niezwykle ciekawej oferty nauki w klasie medycznej i w pozostałych klasach, o których poczytasz tutaj:


new / pless.pl, źródło: ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA