pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 marca 2019
  • wyświetleń: 3887

Mundurowi z przedszkolakami w radiowym Eko-Ranki

Czym jest ekologia, smog i co zrobić, żeby poprawić jakość powietrza oraz na czym polega segregacja odpadów wiedzą już dzieci z przedszkola przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Pszczynie. Jak zwykle, podczas spotkania nie zabrakło niespodzianek i pamiątkowego zdjęcia mundurowych z eko-maluchami. To kolejny raz, kiedy profilaktyczna pogadanka wraz z wypowiedziami przedszkolaków została nagrana i już wkrótce będzie można wysłuchać jej w niedzielnej audycji radiowej.

Pszczyńscy mundurowi z przedszkolakami w radiowym Eko-Ranku - 03.2019 · fot. KPP Pszczyna


Edukacja ekologiczna odgrywa olbrzymią rolę w rozwiązaniu problemów. Dlatego też należy rozpocząć ją jak najwcześniej. Jak się jednak okazało, w dobie wszechobecnych mediów pojęcia ekologii, segregacji odpadów i recyklingu jako tych, które przyczyniają się do zmniejszenia liczby odpadów, nie były obce przedszkolakom ze Skłodowskiej. W trakcie spotkania dzieci były bardzo podekscytowane obecnością policjanta i strażniczki miejskiej, a możliwość wypowiedzi do mikrofonu lub uczestniczenia w ćwiczeniach tylko potęgowały aktywność małych rozmówców. Dzieci mogły m.in. wypowiedzieć się na temat zanieczyszczania środowiska, właściwych sposobów ogrzewania domów i innych proekologicznych zachowań mających wpływ na kondycję Ziemi. Wspólnie z policjantem i strażniczką miejską wymieniały również surowce, które zostały dopuszczone jako opał i te, które są zakazane. Mundurowi przypomnieli też maluchom o skuteczności segregacji śmieci i zachęcali do działania na rzecz redukcji wytwarzanych odpadów.

Pogadanka została w całości nagrana i już wkrótce zostanie wyemitowana na antenie Polskiego Radia Katowice w "EKO-RANKU". Jest to cykliczna audycja, której celem jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań. Tym razem nauka maluchów dotyczyła szeroko pojętej kultury ekologicznej, zwiększenia świadomości w tym zakresie wśród najmłodszych przedstawicieli społeczeństwa i tworzenia nowych wzorców zachowań racjonalnego korzystania z zasobów naszej planety.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.