pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 marca 2019
  • 14 marca 2019
  • wyświetleń: 12620

Wyniki wyborów samorządowych ponownie trzeba będzie przeliczyć!

Sześciu radnych powiatowych utraciło - być może tylko tymczasowo - swoje mandaty. Wojewoda śląski właśnie zarządził ponowne przeliczenie głosów z Obwodowej Komisji Wyborczej nr 26 z siedzibą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łące. Do tego czasu wybrani wcześniej samorządowcy nie mogą pełnić powierzonych ich funkcji. Ostateczne wyniki poznamy pod koniec miesiąca.

Pierwsza sesja Rady Powiatu Pszczyńskiego w kadencji 2018-2023 - 19.11.2018
Pierwsza po październikowych wyborach sesja Rady Powiatu Pszczyńskiego · fot. BM / pless.pl


Z dniem 12 marca wygasły mandaty sześciu radnych powiatowych, którzy w wyborach startowali z okręgu nr 4, obejmującego sołectwa gminy Pszczyna. Samorządowcy, których dotyczy ten problem to: Aleksander Malcher (Prawo i Sprawiedliwość), Zdzisław Grygier, Waldemar Lipus (obydwaj z Ligi Samorządowej Pierwszej), a także Grzegorz Wanot, Michał Pudełko i Janusz Orlik (wszyscy Ziemia Pszczyńska).

Aleksander Malcher
Aleksander Malcher (Prawo i Sprawiedliwość) · fot. BM / pless.pl


Wszystkie wymienione osoby nie będą mogły brać czynnego udziału w najbliższej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego, która zaplanowana jest na 27 marca, a także w pracach komisji. Ponowne przeprowadzenie wyborów do Rady Powiatu Pszczyńskiego w okręgu wyborczym nr 4 (w postaci przeliczenia głosów) oznacza również, iż Grzegorz Wanot nie będzie mógł brać udziału w posiedzeniach zarządu powiatu.

Grzegorz Wanot
Grzegorz Wanot (Ziemia Pszczyńska) · fot. BM / pless.pl


Jak czytamy w zarządzeniu wojewody, ponowne przeliczenie głosów w wyborach w okręgu wyborczym nr 4 w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 26 z siedzibą w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łące przy ulicy Grzegorza Fitelberga 1 odbędzie się w dniu 31 marca. Również w tym dniu ustalone zostaną ostateczne wyniki wyborów i - jak informuje wojewoda - dokonany zostanie prawidłowy podział mandatów do Rady Powiatu Pszczyńskiego w tym okręgu.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, ponowne przeliczenie głosów wynika z błędu komisji przy wpisywaniu wyników.

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.