• 27 stycznia 2019
  • 5 marca 2019
  • wyświetleń: 7665

[ZDJĘCIA] Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w narciarstwie alpejskim

W sobotę, 2 marca na stoku Siglany w Wiśle odbyła się trzecia edycja Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Starosty.

Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w narciarstwie alpejskim - 2.03.2019 · fot. Grzegorz Kuś

Tym razem zawody rozpoczęły się o godz. 18.00 i obydwa przejazdy odbywały się przy świetle na świetnie przygotowanej trasie ze specjalnym namiotem startowym i oświetloną bramą na mecie. Dodając do tego lekki przymrozek po godz. 19.00, który spowodował zmrożenie trasy, można było się poczuć jak na zawodach o Puchar Świata.

Do rywalizacji przystąpiło 85 zawodników, co świadczy o dużym zainteresowaniu narciarstwem w naszym powiecie. Po raz trzeci z rzędu najszybszym narciarzem został Filip Main, który zwyciężył w kategorii mężczyzn. Po raz pierwszy do rywalizacji stanęli również snowboardziści. Najszybszym okazał się Kuba Skoczyński. Wszyscy zawodnicy ukończyli zawody bez kontuzji i w radosnych nastrojach udali się na ceremonię wręczenia nagród.

WYNIKI - Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w narciarstwie alpejskim - 2.03.2019

Puchary dla zwycięzców w 9 kategoriach wręczyła starosta Barbara Bandoła. Nagrody ufundowane przez głównego sponsora BMW Sikora oraz Grupę Szafrański i Biuro Podróży Polan wręczyli organizatorzy. Po zakończeniu wręczania nagród, w deszczu złotego konfetti, uczestnicy zostali zaproszeni przez starostę na IV edycję Mistrzostw w narciarstwie alpejskim, co zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem.

- Szczególne słowa podziękowania za wsparcie kierujemy do Powiatu Pszczyńskiego oraz do naszego głównego sponsora Dealer BMW Sikora, dzięki którym zawody mogły się odbyć. Dziękujemy oczywiście licznie przybyłym zawodnikom i kibicom narciarstwa - dziękują organizatorzy.