pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 25 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2187

Klub Młodego Nauczyciela w Pszczynie ma nowe władze

W poniedziałek, 21 stycznia odbyło się zebranie wyborcze działającego w ramach Oddziału ZNP w Pszczynie Klubu Młodego Nauczyciela.

Klub Młodego Nauczyciela w Pszczynie
Klub Młodego Nauczyciela w Pszczynie · fot.


Podczas zebrania wybrane zostały władze na kadencję 2019-2023 oraz Delegat na konferencję KMN Okręgu Śląskiego. Nowy zarząd przedstawia się następująco:
Przewodniczący zarządu - Mirosław Kozik
Członkowie Zarządu:
  • Magdalena Sojka-Kalicińska
  • Sylwia Tęczar
  • Damian Jabłeka


Delegatem na konferencję został Przewodniczący Zarządu.

Zarząd KMN kierował będzie pracami zgodnie z przyjętym harmonogramem, organizując wiele imprez kulturalnych i rekreacyjnych dla młodych nauczycieli. Do najważniejszych działań zaplanowanych na bieżący rok możemy zaliczyć:

XV Ogólnopolski Zlot Młodych Nauczycieli w Pszczynie

Ta prestiżowa impreza w tym roku odbędzie się naszym mieście. Co roku Zlot przyciąga delegacje młodych nauczycieli z całego kraju. Celem Zlotu jest konsolidacja środowiska młodych pracowników oświaty, wypracowanie wspólnych działań i wniosków oraz możliwość spotkania się ze znanymi ludźmi wspierającymi cele i zadania ZNP oraz wymiana poglądów. W tym roku głównym tematem konferencji będzie rola młodego nauczyciela u progu apogeum reformy oświaty i jej skutków w samorządach.

I Pszczyński Dzień Młodego Nauczyciela

To impreza, która ma na celu wyróżnienie najbardziej aktywnych młodych nauczycieli oraz osoby wspierające działania KMN w Pszczynie. Z tej okazji KMN planuje nadawanie specjalnych odznak oraz wyróżnienia rzeczowe. Chcemy nadać temu dniu bardzo uroczystą formę z występami artystycznymi włącznie.

Otwarcie Wakacji KMN w Brennej

To zaplanowany wyjazd należących do sekcji nauczycieli. W programie przewidujemy między innymi górski przemarsz oraz ognisko i nocleg w góralskiej chacie.

Klub Młodego Nauczyciela w Pszczynie
Klub Młodego Nauczyciela w Pszczynie · fot.


Oprócz imprez kulturalno-rekreacyjnych KMN będzie prowadził również działania zgodne z harmonogramem pracy Oddziału ZNP w Pszczynie, w tym konsolidację środowiska nauczycielskiego, działania zmierzające do poprawy sytuacji finansowej nauczycieli i pracowników oświaty oraz do zwiększenia pozycji i rangi młodego nauczyciela w Powiecie Pszczyńskim i Gminie Pszczyna.

Chcemy zadbać też o edukację i świadomość nauczycieli, dlatego przewidujemy cykle różnorodnych szkoleń, mających za zadanie wspomóc młodych w realizacji ścieżek zawodowych oraz poszukiwaniu nowości dydaktycznych i metodycznych, a także w rozwiązywaniu problemów zawodowych i osobistych.

Mamy nadzieję, że młodzi nauczyciele ze szkół pszczyńskich zainteresują się naszą działalnością i zechcą w niej uczestniczyć. Myślimy, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wystarczy śledzić na bieżąco naszą stronę na Facebooku i po prostu do nas dołączyć. Planujemy szereg spotkań nieformalnych, towarzyskich, na których można będzie swobodnie się wypowiadać na nurtujące tematy, proponować wspólne przedsięwzięcia, podpowiadać inne możliwości działań.

Mirosław Kozik

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA