pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 stycznia 2019
  • 16 stycznia 2019
  • wyświetleń: 7236

Ranking Perspektyw: Chrobry najlepszy w powiecie pszczyńskim

Portal edukacyjny "Perspektywy" ogłosił najnowsze rankingi liceów i techników. W ogólnopolskim zestawieniu liceów znalazła się tylko jedna placówka z powiatu pszczyńskiego - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego z Pszczynie. Nauczyciele i uczniowie technikum z Pawłowic również mogą mówić o sukcesie, bowiem szkoła zajmuje 11. miejsce w województwie.

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie · fot.


Ranking Perspektywy jest najważniejszym plebiscytem badającym poziom polskiego szkolnictwa. Ma on za zadanie pomóc młodym ludziom przy podejmowaniu jednej z najważniejszych życiowych decyzji, jaką jest wybór szkoły ponadpodstawowej. W Rankingu 2019 analizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących oraz 1731 techników (bez szkół dla dorosłych).

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W zestawieniu znalazły się:
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie - 33. miejsce w województwie śląskim, 282. miejsce w Polsce
  • III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie - 71. miejsce w województwie śląskim, 607. miejsce w Polsce
  • Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach - 72. miejsce w województwie śląskim, 609. miejsce w Polsce.


Co warte odnotowania, w tegorocznej edycji rankingu najlepszym liceum w Polsce zostało XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Z kolei w naszym województwie pierwsze miejsce zajęło V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej.

ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach
ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach · fot.


Z kolei technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. W tym zestawieniu znalazły się:
  • Technikum w ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach - 11. miejsce w województwie śląskim, 50. miejsce w Polsce
  • Technikum nr 3 w Powiatowym ZS nr 2 w Pszczynie - 66. miejsce w województwie śląskim, 414. miejsce w Polsce.


W skali kraju w tej kategorii najlepsze okazało się Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie, natomiast w województwie śląskim najwyżej oceniono Technikum nr 1 w ZS Techniczno-Informatycznych z Gliwic.

Jak pszczyńskie szkoły wypadały w Rankingu Perspektyw w ostatnich latach? Sprawdźcie w artykułach poniżej:BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA