pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 stycznia 2019
  • 12 stycznia 2019
  • wyświetleń: 26783

[FOTO] Fatalne skutki uderzenia w głowę. Kierowca stracił pamięć!

Do nietypowego zdarzenia doszło w piątek wieczorem na granicy Pszczyny i Ćwiklic. Kierujący Oplem Vectrą zjechał do przydrożnego rowu. Zdarzenie nie było groźne, jednak kierowca w dość poważnym stanie trafił do szpitala. Jak udało nam się ustalić, wszystko zaczęło się dwa dni wcześniej.

Kierowca stracił pamięć - 11.01.2019
fot. nadesłane przez czytelnika


Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna w środę derzył się dość mocno w głowę. Nie uznał tego za nic poważnego, ale w piątek podczas podróży zaczął się źle uczuć (zawroty i bóle głowy, mroczki przed oczami). Zadzwonił do rodziny, że musi zjechać z drogi bo nie czuje się najlepiej i nie jest w stanie kontynuować jazdy. Czuł się tak źle, że zjeżdżając na pobocze, utracił panowanie nad samochodem, który osunął się częściowo do rowu.

Nie wiadomo, kto zgłosił do służb ratunkowych zdarzenie, ale na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej, patrol policji i zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna trafił do szpitala. Jeszcze przed odjazdem karetki pogotowia na miejscu pojawili się członkowie jego rodziny. Kierowca ich nie poznał, nie było z nim w pełni logicznego kontaktu.

W czasie interwencji służb ruch przy trasie wojewódzkiej 933 odbywał się wahadłowo. Na czas wyciągania pojazdu z rowu przez pomoc drogową, ruch został wstrzymany.

Kierowca stracił pamięć - 11.01.2019
fot. nadesłane przez czytelnika


Ku przestrodze! Każdy uraz głowy może okazać się groźny w skutkach. Nawet delikatne uderzenie może spowodować, że tkanka mózgowa i naczynia krwionośne wewnątrz czaszki mogą ulec uszkodzeniu, nie dając początkowo żadnych objawów! W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy pilnie zgłosić się do szpitala, celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Wczesna diagnoza np. krwiaka wewnątrzczaszkowego, może uratować nasze zdrowie, a w skrajnych przypadkach także życie!

sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.