pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 stycznia 2019
  • 7 stycznia 2019
  • wyświetleń: 7495

2 mln zł dofinansowania do przebudowy stadionu w Pszczynie

Pod koniec grudnia Ministerstwo Sportu i Turystyki oceniło pozytywnie wniosek o dofinansowanie przebudowy stadionu im. Jana Larysza. Gmina Pszczyna otrzyma na ten cel 2 mln zł dotacji.

projekt przebudowy stadionu w Pszczynie


- Mamy wiele sukcesów i uzdolnioną młodzież. Dotychczas brakowało nam obiektu, który pozwoliłby młodym sportowcom na regularny trening. Intensywne opady deszczu powodowały, że ze względu na fatalny stan bieżni zawodnicy nie mogli w Pszczynie przeprowadzać swoich treningów. Zaplanowaliśmy przebudowę stadionu tak, aby można było w komfortowych warunkach trenować wiele dyscyplin sportowych od lekkoatletów po piłkarzy. Duży ukłon w kierunku Ministerstwa, które przyznało nam wyczekiwane dofinansowanie - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Na przebudowanym obiekcie powstaną: sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.

pszczyna,boisko,stadion,wiosna,słońce,zlotuptaka,fotodnia,instagram
Stadion miejski w Pszczynie - 8.04.2018 · fot. naddachami


Stadion im. Jana Larysza jest obiektem sportowym goszczącym dwa kluby lekkoatletyczne. Wiodącym klubem trenującym oraz mającym swoją siedzibę na terenie Stadionu jest Ludowy Klub Sportowy Pszczyna powstały w 1997 roku. Drugim klubem trenującym na Stadionie jest Miejski Klub Sportowy Iskra Pszczyna powstały w 1951 roku.

Przewidziany koszt przebudowy stadionu wynosi ponad 6 mln zł. Wykonane zostały projekt budowlany i koncepcja architektoniczno-budowlana. Gmina Pszczyna otrzymała pozwolenie na budowę oraz pozytywną opinię Polskiego Związku Lekkoatletycznego. Po podpisaniu umowy i zabezpieczeniu środków w budżecie gminy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji. Projekt będzie realizowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach "Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018".

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.