pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 lutego 2019
  • 25 lutego 2019
  • wyświetleń: 4431

Wybory uzupełniające w Kobiórze: Dawid Zien nowym radnym

Mieszkańcy okręgu wyborczego nr 12 ponownie wybrali swojego reprezentanta w Radzie Gminy Kobiór. 24 lutego osoby uprawnione do głosowania mogły oddać swój głos na jednego spośród dwóch kandydatów.

Decyzją większości - 53 osób - nowym radnym został wybrany 26-letni Dawid Zien, zgłoszony przez KWW Społeczny Komitet 2019. Jego kontrkandydatka - 68-letnia Bronisława Zaremba, zgłoszona przez KWW Bronisława Zaremba, otrzymała 41 głosów.

Do wzięcia udziału w głosowaniu uprawnionych było 255 osób. Do urn udały się 94 osoby, co daje frekwencję na poziomie 36,86%.

---

O konieczności przeprowadzenia wyborów uzupełniających pisaliśmy 25 października, kiedy dowiedzieliśmy się o śmierci Adam Ziena. 49-latek w wyborach samorządowych ubiegał się o stanowisko radnego Gminy Kobiór z listy Komitetu Wyborczego Wyborców "Społeczny Komitet". W okręgu nr 12 zdobył 75 głosów i pokonał swoją kontrkandydatkę, otrzymując tym samym mandat do Rady Gminy.

Jak wówczas poinformował nasz portal Andrzej Adamek, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej, mężczyzna został wybrany na radnego, ale nie złożono ślubowania, w związku z tym jego mandat pozostał nieobsadzony.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.