pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Edukacja

  • 29 listopada 2018
  • wyświetleń: 757

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Hadyny we Frydku

5 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Miedźnej z s. w Woli odbył się XXVII Turniej Recytatorski. Celem konkursu jest popularyzowanie literatury polskiej, zainteresowanie recytacją, pielęgnowanie języka ojczystego oraz gwary śląskiej.

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej we Frydku


W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 35 uczestników z Pszczyny, Tychów, Brzeszcz, Poręby, Bierunia, Frydka, Miedźnej, Woli, Gilowic, Góry. Po przesłuchaniu uczestników szacowne jury: Jerzy Kuczera, Ewa Polak-Walesiak oraz pan Michał Skiba doceniło starania uczniów Szkoły Podstawowej we Frydku przyznając:

W Konkursie Gwarowym:

W kategorii uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych

  • I miejsce - Mikołajowi Dziedzicowi z klasy V c


W kategorii uczniów klasy 7 i 8 szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum
  • III miejsce Bartłomiejowi Szojdzie z klasy VII


Sukces uczniów Szkoły Podstawowej we Frydku


Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe podczas uroczystej gali, która miała miejsce 22 listopada w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli. Spotkanie nagrodzonych było także okazją do podsumowania tegorocznego przygotowania uczestników konkursu. Jury złożyło podziękowania uczestnikom i opiekunom za wysoki poziom przygotowanych prezentacji. Turniej jest wydarzeniem wyjątkowym, ponieważ promuje osiągnięcia młodzieży, która posługuje się mową ojczystą literacką oraz gwarową.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej we Frydku


43-227 Frydek
ul. Miodowa 17

tel. 032 2116229

Justyna Madejska

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA