Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2018
  • wyświetleń: 3328

Pierwsza powyborcza sesja Rady Gminy w Kobiórze

Dziś o godzinie 15.00 rozpoczęła się pierwsza sesja z udziałem nowo wybranych radnych w gminie Kobiór.

Pierwsza powyborcza sesja Rady Gminy w Kobiórze
Pierwsza powyborcza sesja Rady Gminy w Kobiórze - 22.11.2018 · fot. UG Kobiór


W programie znalazło się między innymi: ślubowanie radnych, a także wybór przewodniczącego Rady Gminy. Na to stanowisko zaproponowano kandydata Przemysława Sawickiego, który wolą radnych przez najbliższe 5 lat będzie sprawował funkcję przewodniczącego Rady Gminy Kobiór.

Przemysław Sawicki
Przemysław Sawicki nowym Przewodniczącym Rady Gminy Kobiór


- Jest to dla mnie duże wyróżnienie, dlatego tym bardziej będę się starał sprostać i spełniać obowiązki przewodniczącego. Chciałbym aktywnie wspierać pana wójta w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, a także ważną rolę będzie stanowiło pełnienie roli lobbystycznej na rzecz naszej społeczności - powiedział Przemysław Sawicki i przedstawił radnym plany i zadania, które przed nimi stoją.

Następnie radni przegłosowali uzupełniony porządek obrad, zgodnie z którym wybierali wiceprzewodniczącego Rady Gminy. Na to stanowisko zaproponowano kandydaturę Andrzeja Danka. - Był przewodniczącym komisji finansów w poprzedniej kadencji. Pełnił tę funkcję w sposób wzorowy. Posiada wiele kompetencji, m.in. w sferze finansów. Radny bardzo aktywny, sumiennie podchodzący do obowiązków - argumentował Przemysław Sawicki.

W wyniku głosowania komisja stwierdziła, że wiceprzewodniczącym Rady Gminy Kobiór kadencji 2018-2023 został Andrzej Danek.

Andrzej Danek
Andrzej Danek


Kolejnym punktem obrad było złożenie ślubowania przez wójta gminy Kobiór. - Rozpoczynając VIII kadencję samorządu lokalnego chciałbym podziękować naszym mieszkańcom, wyborcom za poparcie jakiego udzielili nam w wyborach. Tak ogromne poparcie jest również ogromnym zobowiązaniem dla nas wszystkich do realizacji naszego programu wyborczego - mówił Eugeniusz Lubański i przypomniał jakie zadania zostały ujęte w programie.

W dalszej części sesji radni uchwalili wysokość wynagrodzenia wójta gminy Kobiór, które składa się z wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 4700 zł, dodatku funkcyjnego w wysokości 1900 zł oraz dodatku specjalnego wynoszącego 2640 zł. Uchwała została przyjęta pozytywnie jednogłośnie przy 13 głosach "za".

Transmisję z obrad można śledzić TUTAJ.

BM, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.