Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 listopada 2018
  • wyświetleń: 2592

W gminie Pawłowice powstało nowe boisko wielofunkcyjne

Zakończyła się budowa wielofunkcyjnego boiska w Jarząbkowicach. Można na nim grać w koszykówkę, siatkówkę, tenis ziemny. Dodatkowo zamontowano też mniejszych rozmiarów bramki, które umożliwiają grę w piłkę ręczną oraz mini piłkę nożną.

Nowe boisko wielofunkcyjne w Jarząbkowicach - 11.2018 · fot. UG Pawłowice


Ze względu na specjalistyczną nawierzchnię, korzystając z boiska należy pamiętać o odpowiednim obuwiu. Wokół boiska zamontowano piłkochwyty, zaś otaczające skarpy wzmocniono gabionami. Doposażono również znajdującą się nieopodal "siłownię pod chmurką". Stanęło tam osiem nowych pojedynczych urządzeń do ćwiczeń. Dwa podwójne urządzenia, które wcześniej znajdowały się w Jarząbkowicach, przetransportowano do Golasowic i zamontowano przy szkole podstawowej.

Całość prac została wykonana przez firmę Leszka Kułaka; Budownictwo sportowe - Inżynieria krajobrazu. Koszt boiska to ok. 720 tys. zł, natomiast koszty pozostałych prac związanych z zagospodarowaniem terenu to ok. 200 tys. zł.

Nowe boisko wielofunkcyjne w Jarząbkowicach - 11.2018
Nowe boisko wielofunkcyjne w Jarząbkowicach - 11.2018 · fot. UG Pawłowice


Obok boiska i siłowni powstaje też drewniana altana. Podobnie jak w pozostałych sołectwach, w ramach inicjatywy lokalnej powstanie miejsce z możliwością biesiadowania i grillowania. Altanę wykonuje FHU Stolarstwo "Kora" Sławomir Wacha z Bąkowa.

W przyszłym roku gmina planuje kolejne prace związane z doposażeniem istniejącego placu zabaw i ogrodzeniem terenu.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.