pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 listopada 2018
  • 12 listopada 2018
  • wyświetleń: 11854

Barbara Sopot-Zembok będzie jedynym zastępcą burmistrza

Barbara Sopot-Zembok pozostanie zastępcą burmistrza Pszczyny podczas najbliższej kadencji. W rozmowie z naszą redakcją informację tę potwierdził Dariusz Skrobol i zapowiedział, że tymczasowo nie zamierza powoływać nikogo na stanowisko drugiego zastępcy.

Barbara Sopot-Zembok
Barbara Sopot-Zembok będzie jedynym zastępcą burmistrza. · fot. BM / pless.pl


- Pani Barbara Sopot-Zembok pełni funkcję mojego zastępcy już od ponad sześciu lat. Jesteśmy zgranym zespołem, dobrze nam się współpracuje. Postanowiłem, że i w tej nadchodzącej kadencji nadal będziemy pracować razem - powiedział burmistrz Pszczyny.

- Jesteśmy w drugim roku reformy oświaty, przed nami jeszcze wiele wyzwań związanych z jej wdrażaniem. Pani burmistrz jest w naszej gminie odpowiedzialna m.in. za oświatę. Chciałbym, aby reforma w naszych placówkach oświatowych została przeprowadzona sprawnie, bez konfliktów i była - jeśli to możliwe - jak najmniej uciążliwa dla dzieci, młodzieży i rodziców. Uważam, że pani Barbara Sopot-Zembok, która dobrze zna problemy naszej gminnej oświaty oraz wszystkich zadań gminy związanych w opieką społeczną, kulturą itp., będzie odpowiednią osobę na stanowisku zastępcy burmistrza - podkreślił Dariusz Skrobol.

W rozmowie z naszą redakcją burmistrz zapowiedział też, że chwilowo nie zamierza powoływać nikogo na stanowisko drugiego zastępcy i nawiązał tu do sytuacji z początku obecnej kadencji, kiedy również przez pierwsze miesiące jedynym zastępcą była Barbara Sopot-Zembok. W styczniu 2015 roku drugim zastępcą został Grzegorz Wanot, który w tegorocznych wyborach uzyskał mandat radnego powiatu pszczyńskiego.

Sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 12.04.2018
Grzegorz Wanot był zastępcą burmistrza Pszczyny od 2015 roku. Teraz będzie radnym powiatowym. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Warto tu odnotować, że Barbara Sopot-Zembok startowała z powodzeniem w październikowych wyborach samorządowych do Rady Miejskiej. Jako kandydatka z list Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego zdobyła 454 głosy. W związku z jej wyborem na zastępcę burmistrza Pszczyny, w składzie rady dojdzie do roszady. Miejsce Barbary Sopot-Zembok zajmie Monika Rąba, która uzyskała najlepszy wynik (206 głosów) na liście PPS z osób, które pierwotnie nie zdobyły mandatu w okręgu nr 2.

Wcześniej, w związku z wyborem Dariusza Skrobola na burmistrza Pszczyny, jego mandat radnego z okręgu nr 4 przejął Ireneusz Gruszka.

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.