pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 listopada 2018
  • wyświetleń: 25788

Po 20 latach Miedźna ma nowego włodarza. Jan Słoninka wójtem!

Po 20 latach w gminie Miedźna nastąpiła zmiana na stanowisku wójta. W niedzielnych wyborach mieszkańcy zadecydowali, że to Jan Słoninka będzie zarządzał gminą przez kolejne 5 lat.

taranowski,słoninka, II tura, samorządowe 2018


W niedzielę, 4 listopada mieszkańcy gminy Miedźna po raz drugi udali się do urn, by wyznaczyć osobę, która będzie zarządzać ich gminą. Jak wskazują wyniki, Jan Słoninka uzyskał poparcie 3461 osób, z kolei dotychczasowy wójt Bogdan Taranowski zdobył zaufanie 2842 wyborców.

Oznacza to, że Jan Słoninka, reprezentujący KW Nowa Energia, ma 54,91% poparcia i będzie sprawował funkcję wójta gminy Miedźna przez kolejne pięć lat. Natomiast Bogdan Taranowski po 20 latach opuści gabinet wójta i nie będzie nawet radnym.

Jan Słoninka ma 49 lat i wykształcenie wyższe magisterskie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ma blisko dwudziestoletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Od siedmiu lat pracuje w samorządzie na rzecz powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.