pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 października 2018
  • wyświetleń: 9025

Przedwyborcza gorączka w Miedźnej: jak kandydaci zabiegają o głosy?

Kiedy w Pszczynie kurz po wyborach już niemal całkowicie opadł, w Miedźnej za sprawą drugiej tury emocje zdają się sięgać zenitu. W mediach społecznościowych kandydaci prześcigają się w apelach do mieszkańców i przekonywaniu do własnej osoby.

taranowski, słoninka, wybory samorządzowe
Jan Słoninka oraz Bogdan Taranowski zabiegają o głosy mieszkańców gminy Miedźna przed II turą. · fot. pless.pl


Na profilach w mediach społecznościowych Bogdana Taranowskiego i Jana Słoninki wrze. Kiedy tylko okazało się, że w gminie Miedźna dojdzie do drugiej tury, obaj kandydaci w wyborach na wójta wpisy zamieszczają z częstotliwością większą niż kiedykolwiek wcześniej.

Krótko po wynikach pierwszej tury Jan Słoninka na profilu komitetu Nowa Energia zamieścił podziękowania za głosy oddane na niego 21 października. - Nie zatrzymujmy się w połowie drogi - zaapelował. Dzień później zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany wójtem to będzie "regularnie wykorzystywał swój urlop wypoczynkowy i nie obciąży budżetu gminy tego typu kosztem jak ekwiwalent za niewykorzystany urlop". - Mazury, Bałtyk, Bieszczady... mam jeszcze sporo planów turystycznych - napisał i zamieścił fotografie z prywatnych wypraw, a także opublikował zdjęcie z czasów dzieciństwa.

Loading...


Również obecny wójt, Bogdan Taranowski po pierwszej turze zamieścił podziękowania dla wyborców i poprosił o głosy podczas drugiej tury. Następnie ogłosił zmianę planów w temacie nieruchomości przy ulicy Różanej w Woli, a w dalszej kolejności opublikował komentarz dotyczący zakończenia prac w w Gminnym Przedszkolu Publicznym im. Jana Brzechwy w Górze, zaprzeczając jednocześnie plotkom o rzekomym zwrocie środków za remont przedszkola.

- Nie ma i nigdy nie było zagrożenia zwrotem środków w związku z przesunięciem terminu zakończenia prac (wynikającym z przyczyn po stronie wykonawcy). Z naszej strony wymagało to tylko korekty w treści wniosku. Bardzo proszę aby nie rozpowszechniać nieprawdy i nie wprowadzać w błąd Mieszkańców oraz Rodziców. To przykre, że wykorzystywane jest to w kampanii wyborczej. Zapewniamy, że wszystko jest w porządku - wyjaśniał, dementując pogłoski krążące po gminie.

Bogdan Taranowski przedstawił także listę wszystkich inwestycji, które zostały zrealizowane w gminie (z podziałem na sołectwa) podczas ostatniej kadencji.

Loading...


Listę inwestycji Jan Słoninka skomentował: - Ważna jest jeszcze ich jakość. I tutaj Pan nie zaprzeczy, że jest to pięta Achillesa. Zwrócił się również z prośbą do kontrkandydata o przeprosiny za obraźliwe słowa, które miały paść pod jego adresem wcześniej. Kandydat Nowej Energii nazwał kampanię Bogdana Taranowskiego "rozpaczliwą" i stworzył długą listę zarzutów względem obecnego wójta, między innymi za formę prowadzonych inwestycji.

Loading...


W międzyczasie Bogdan Taranowski pochwalił się poparciem, którego udzielili mu Anna Madeja - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Frydek oraz senator Andrzej Kamiński. - Uważam, że Pan Bogdan Taranowski będzie realizował program dobrych zmian proponowany przez Prawo i Sprawiedliwość, rozwiązywał realne problemy mieszkańców Gminy. Przemawia za tym Jego duże doświadczenie w pracy samorządowej oraz postawa osobista - miał powiedzieć parlamentarzysta.

W kolejnych dniach opublikował również informację, że jego kandydaturę popierają: Janusz Starzec i Michał Przewoźnik (obydwaj z komitetu Przyjazna Gmina), Kamil Sochacki oraz Henryk Rozmus (z komitetu Marcina Germanka z Pomysłem na Gminę Miedźna), Zofia Białoń, Józefa Waliczek i Marek Gruszka (z komitetu Samorząd dla Mieszkańców).

Starający się o reelekcję wójt chętnie zamieszczał także posty o spotkaniach z wyborcami, między innymi podczas specjalnego dyżuru w wynajętej przez komitet wyborczy sali Urzędu Gminy, a także na boisku piłkarskim podczas meczu trampkarzy. Pochwalił się również czasem spędzonym z rodziną.

Loading...


W ostatnich godzinach Bogdan Taranowski zamieścił również list od Mariana Pawlasa. - Patrząc na Pana osiągnięcia w Gminie górniczej, w której zlikwidowano kopalnię osiągnął Pan bardzo dużo. Reprezentacja Gminy na zewnątrz, walka o jej godne miejsce i ciągłe starania o poprawę życia mieszkańców były zawsze dla mnie budujące. Społeczność Gminy Miedźna jest mi bardzo dobrze znana. Są to bardzo dobrzy ludzie, którzy wyrośli z tradycji chrześcijańskiej i wierzę, że będą mogli odróżnić kłamstwa, które się wylewają na Pana temat od prawdy. Smutne, że te zmyślone, nieprawdziwe informacje, a jest ich wiele mają niejednokrotnie większy zasięg niż te prawdziwe. Liczę, że na spotkaniach z mieszkańcami da Pan im odpór - napisał wójt gminy Suszec. Wcześniej wielokrotnie w komentarzach wsparcia kandydatowi udzielał również burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Z kolei Jan Słoninka pochwalił się poparciem Prawa i Sprawiedliwości z Pszczyny. - My trzymamy kciuki za kandydata Nowa Energia Jana Słoninkę. Jesteśmy przekonani, że będzie On dobrym gospodarzem i poprowadzi Gminę Miedźna do rozwoju - pojawił się wpis na profilu PIS Pszczyna.

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.