pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 października 2018
  • wyświetleń: 4382

Niektóre banery wyborcze trafią do Przystani Ocalenie i Stajni Piechówka

Już tylko pojedyncze banery w gminie Pszczyna przypominają, że 21 października odbyły się tutaj wybory samorządowe. Komitety dość szybko usunęły reklamy z tablic ogłoszeniowych i ogrodzeń. Część kandydatów zapowiedziała już, że użyty materiał zostanie przeznaczony między innymi na rzecz organizacji pozarządowych.

Pierwsze reklamy zewnętrzne zniknęły z pszczyńskiego krajobrazu kilkadziesiąt minut po zakończonym głosowaniu. Kolejne usuwane były w następnych dniach. Jednak już dużo wcześniej część kandydatów pomyślała o ich zagospodarowaniu, gdy przestaną służyć wyborom. Była to przede wszystkim odpowiedź na inicjatywę "#bannerchallenge" zaproponowaną przez Wojciecha Jakubca.

Jako pierwszy, niemal dwa tygodnie przed głosowaniem, na wyzwanie odpowiedział komitet Ziemia Pszczyńska. Katarzyna Granda zapowiedziała w mediach społecznościowych, że po wyborach jej banery zostaną przekazane Fundacji Przystań Ocalenie w Ćwiklicach, gdzie będą służyć do osłaniania, ocieplania i wyścielania miejsc, w których przebywają zwierzęta. Do akcji włączyli się także Arkadiusz Gardiasz i Paweł Sadza, a następnie cały komitet Ziemia Pszczyńska. Bernadeta Sojka-Jany obiecała z kolei przeznaczyć materiał na wykonanie toreb z odblaskiem.

Loading...


Do proekologicznej akcji włączyła się również Marcela Kanafek-Lewandowska, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Pszczyny oraz do Rady Miejskiej. Ogłosiła, iż po zakończonej kampanii banery trafią między innymi do Stajni Piechówka w Pszczynie i na tor motocrossowy w Rybniku. Również kandydat na radnego Andrzej Mańka zapowiedział przeznaczenie powyborczych banerów na ocieplenie boksów dla koni.

Loading...


Jak informuje inicjator akcji, na "#bannerchallenge" odpowiedzieli również: Wanda Wyroba (Ziemia Pszczyńska), Kamil Widłok (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Joanna Skrzypczyk (Liga Samorządowa Pierwsza).

Burmistrz Dariusz Skrobol, w rozmowie z naszą redakcją, wyjawił natomiast, że materiały wykorzystywane podczas kampanii w celu promocji Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego zostaną po jej zakończeniu zutylizowane. - Natomiast po rozliczeniu kampanii środki, które pozostaną przeznaczymy na wsparcie Fundacji Zwierzęca Arkadia - zapowiedział.

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.