pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 października 2018
  • 19 października 2018
  • wyświetleń: 9310

Serwis wybory.pless.pl - poznajcie kandydatów w wyborach!

Do wyborów samorządowych pozostało już ostatnie godziny. Przypominamy czytelnikom, że sylwetki i programy wszystkich kandydatów na burmistrza, wójtów i radnych możecie obejrzeć w specjalnym serwisie wyborczym na portalu pless.pl.

Wybory samorządowe 2014
fot. Andrzej Grynpeter


W niedzielę, 21 października mieszkańcy wszystkich gmin powiatu pszczyńskiego zadecydują kto będzie wyznaczał kierunek rozwoju lokalnych samorządów przez kolejnych pięć lat. Wśród kandydatów są osoby z wielkim doświadczeniem pracy w samorządzie i postaci, które chcą tchnąć w samorząd nieco świeżości.

Tu warto podać kilka liczb. W całym naszym powiecie na stanowiska burmistrza, wójtów i radnych jest razem aż 426 kandydatur (część osób jednocześnie ubiega się o mandat radnego i stanowisko burmistrza lub wójta). Najwięcej, bo aż 142 osoby powalczą o 23 mandaty radnych w Radzie Miejskiej w Pszczynie. Ponadto troje kandydatów będzie rywalizować tutaj o fotel burmistrza.

W Radzie Powiatu Pszczyńskiego o 23 mandaty radnych powalczy 97 osób. W gminie Miedźna kandydatów na wszystkie urzędy jest 55 (51 na radnych i 4 na wójta), w gminie Goczałkowice-Zdrój - 49 (47 na radnych i 2 na wójta). Mieszkańcy Kobióra i Pawłowic będą wybierać w swoich gminach 15 radnych spośród 32 kandydatów (w obydwu gminach jest po 30 kandydatów na radnych i po 2 na wójta). W Suszcu natomiast kandydatów jest tylu... ile jest miejsc w radzie. Jest tutaj także tylko jeden kandydat na wójta.

Jeżeli chcecie poznać bliżej sylwetki kandydatów na samorządowców, zachęcamy do odwiedzin serwisu www.wybory.pless.pl. To nie tylko aktualne informacje o nachodzących wyborach. To również skarbnica wiedzy na temat wyborów samorządowych w latach 2014, 2010 i 2006. Aby zobacz archiwalne wiadomości oraz prezentacje kandydatów i wyniki głosowań, wystarczy wybrać interesujący rok w menu z archiwum w górnej części strony tegoż serwisu.

Pragniemy odnotować, że każdy komitet, którego kandydaci biorą udział w najbliższych wyborach w powiecie pszczyńskim, podobnie jak w poprzednich latach, mógł bezpłatnie pod adresem www.wybory.pless.pl przedstawić swój program oraz osoby ubiegające się o mandaty.

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.