Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 18 lipca 2018
  • wyświetleń: 1309

[ZDJĘCIA] I Turniej o Puchar Prezesa UKS Warszowice

W minioną sobotę, 14 lipca odbył się I Turniej o Puchar Prezesa UKS Warszowice. Już od godziny 8:30 przy boisku w Warszowicach zaczęli zbierać się pierwsi zawodnicy oraz kibice.

I Turniej o Puchar Prezesa UKS Warszowice - 14.07.2018 · fot. UG Pawłowice


W rozgrywkach uczestniczyło 12 drużyn, które podzielono na cztery grupy po trzy zespoły w każdej grupie. Do fazy pucharowej awans wywalczyć mogły po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy, wiec walka o ćwierćfinały trwała do ostatniej minuty każdego meczu. W pierwszej części turnieju najlepiej zaprezentowały się zespoły UKS Warszowice, KS Wadlewo, oraz Pasjonaci, które z kompletem zwycięstw wygrały swoje grupy.

Około południa rozpoczęła się rywalizacja o awans do półfinałów. Żadna drużyna nie odstawiała nogi, a mecze były niesamowicie wyrównane. Każda z drużyn czuła, że strefa medalowa jest o krok. Do półfinałów awansowali: UKS Warszowice, KS Wadlewo, Pasjonaci, a także Polski Manchester. Półfinałowe starcia to pokaz siły gospodarzy, którzy swój mecz wygrali 4-1 a w finale mieli zmierzyć się z drużyną Polskiego Manchesteru. Walka o brąz pozostał zespołom Pasjonaci oraz KS Wadlewo. Drużyna KS’u Wadlewo, w obliczu kontuzji oraz uszczuplenia kadry, od momentu wyjścia z grupy musiała radzić sobie bez zmienników. Przemyślana gra w defensywie oraz wysoka skuteczność z przodu pozwoliła wygrać im decydujące starcie o najniższy stopień podium.

W wielkim finale naprzeciw siebie stanęły drużyny UKS Warszowice oraz Polski Manchester. Gospodarze turnieju dwukrotnie musieli gonić wynik, ostatecznie ustalając rezultat na 2-2, dosłownie w ostatniej sekundzie. Tym samym doprowadzili do jeszcze większych emocji, czyli do serii rzutów karnych, w których lepsi okazali się zawodnicy Polskiego Manchesteru zwyciężając 3-1.

Do turnieju zgłosiło się aż 16 drużyn, niestety ze względów organizacyjnych w rozgrywkach mogło wziąć udział 12. W związku z czym w przyszłym roku organizatorzy planują dwudniowe rozgrywki z możliwością uczestnictwa większej ilości drużyn.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.