Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lipca 2018
  • wyświetleń: 3518

Zakończono przebudowę Ośrodka Zdrowia w Golasowicach

Pod koniec czerwca wójt gminy Franciszek Dziendziel i Robert Jarosz - szef działającego w budynku Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Artimed przecięli wstęgę i otworzyli zmodernizowany obiekt Ośrodka Zdrowia w Golasowicach. Przebudowa trwała od lipca ubiegłego roku.

Zakończono przebudowę Ośrodka Zdrowia w Golasowicach - 25.06.2018 · fot. UG Pawłowice


- Otwarcie miało charakter symboliczny, bo ośrodek nie był zamknięty. W okresie przebudowy, choć z utrudnieniami, ale funkcjonował i przyjmował pacjentów, pomimo dużego zakresu robót inwestycyjnych - informuje Urząd Gminy.

Przede wszystkim w ramach robót do już istniejącego budynku dobudowano parter i piętro wraz z instalacjami sanitarnymi i elektrycznymi, osuszono ściany podziemia, ocieplono ściany, zmieniono konstrukcję dachu, zbudowano windę, wymieniono okna, posadzki i instalacje: wodociągowo-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i elektryczną. Przy budynku zbudowano parking.

Wykonawcą zadania było konsorcjum firm MARGO s.c. i IZOBUD s.c., a inwestycja kosztowała 1.270.000 złotych.

Zmodernizowany ośrodek wygląda zupełnie inaczej i w niczym nie przypomina starego. Pacjenci oczekują na wizytę na ładnych, przestronnych korytarzach, są przyjmowani w wyremontowanych gabinetach i mogą skorzystać z estetycznych toalet. Na parterze znajdują się gabinety dla dorosłych, pokój zabiegowy, gabinet USG i stomatologiczny, a na piętrze m. in. gabinet pediatryczny z pokojem do szczepień. Zmienił się również układ komunikacyjny. Wejście główne z punktem rejestracji pacjentów znajduje się od strony parkingu.

Ośrodek zdrowia obsługuje około cztery tysiące osób, głównie mieszkańców Golasowic i Pielgrzymowic.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.