Reklama

Rozrywka

  • 6 czerwca 2018
  • 22 czerwca 2018
  • wyświetleń: 5096

[WIDEO, ZDJĘCIA] Poezja i Muzyka na zakończenie sezonu kulturalnego

We wtorek, 19 czerwca zakończyliśmy siódmy sezon "Poezji i muzyki pod 13". Ostatni w tym roku kulturalnym wieczór poświęciliśmy twórczości zmarłego w ubiegłym roku muzyka. Goście dopisali, mimo iż niektórzy musieli wybierać między kibicowaniem naszym piłkarzom a słuchaniem poezji.A było czego posłuchać! Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przygotowaliśmy wiersze poetów, którzy współpracowali z kompozytorem przy tworzeniu wielu piosenek. Recytatorzy - Karina Bieszczad, Kamil Widłok, Marcin Piech i Michał Pudełko prezentowali teksty Jacka Cygana, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego, Janusza Terakowskiego, Leszka Długosza, Jonasza Kofty, Zbigniewa Książka, Leszka Moczulskiego, Janusza Korczakowskiego, Andrzeja Sikorowskiego.

Wszystkie piosenki, prezentowane w trakcie spotkania, zostały skomponowane przez Zbigniewa Wodeckiego. Kolejność ich przedstawienia nie była przypadkowa, bo chcieliśmy pokazać też rozwój talentu muzycznego bohatera wieczoru. Zaczęliśmy więc od tych najstarszych, które powstały w latach siedemdziesiątych, a zakończyliśmy utworami z lat 2002, 2010.

Poezja i Muzyka pod "13" na zakończenie sezonu kulturalnego - 19.06.2018


I tak usłyszeliśmy:
"Zacznij od Bacha" - Roksana Sawicka
"Izolda" - Marek Peła i Renata Zborowska
"Opowiadaj mi tak" - Magda Drobiec i Marek Peła
"Lubię wracać" - Szymon Kaul
" Nad wszystko uśmiech twój" - Grzegorz Wuwer
" Z tobą chcę oglądać świat" - Grzegorz Wuwer i Renata Zborowska
" Kochaj mnie" - Marek Peła
"Tylko ty" - Magda Drobiec
"Zabiorę cię dziś na bal" - Marek Peła
"Tak bardzo wierzę w nas" - Magda Drobiec, Renata Zborowska, Marek Peła i Grzegorz Wuwer
"Teatr uczy nas żyć" - Renata Zborowska
" Razem być" - zespół Trzynastka (UTW)
"Niewinne słowa" i "Raj" - Renata Zborowska


Wieczór należał do udanych. Staraliśmy się jak najlepiej wykonać utwory Zbigniewa Wodeckiego, pokazać, jakie są piękne i mądre. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania naszych gości i będą czas spędzony z nami wspominać mile. Przykro nam bardzo, że zawiedliśmy tych, którzy chcieli być obecni na tym spotkaniu, ale różne sytuacje (m.in. mecz) nie pozwoliły na przyjście. Ponieważ terminy naszych koncertów ustalane są z półrocznym wyprzedzeniem, nie ma technicznych możliwości na zmiany, za co przepraszamy.

Dziękujemy Państwu za wszystkie spotkania w tym sezonie. Mamy nadzieję na kolejny, ósmy już sezon "Poezji i muzyki od 13" od września 2018 roku. Krótka migawka z ostatniego spotkania niech będzie drobną rekompensatą dla nieobecnych i wspomnieniem dla uczestniczących gości.

Renata Zborowska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj