pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2018
  • 7 maja 2018
  • wyświetleń: 7487

Czytelnicy pless.pl wybrali film prezentowany podczas Daisy Days

Nowością tegorocznych Daisy Days będzie Filmowa Moja Pszczyna - plenerowy seans kinowy na pszczyńskim rynku. Głosami czytelników portalu pless.pl w piątek, 18 maja o godzinie 21.30 zgromadzeni widzowie obejrzą "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie".Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016) - Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice. To film, który ogląda się na własną odpowiedzialność. Istnieje niebezpieczeństwo, że jego seans skłoni do zerwania przyjaźni, zakończenia związku, a nade wszystko pozbycia się swojego smartfona. Reżyser celnie diagnozuje paradoks, zgodnie z którym aplikacje i gadżety powstające teoretycznie po to, by dać swym użytkownikom wolność, w rzeczywistości działają na nich silnie uzależniająco. W jednej z głównych ról polska modelka - Kasia Smutniak.Boska Florence (2016) - Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St Clair Bayfielda - brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnegie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej. W roli głównej Meryl Streep.Podróż na sto stóp (2014) - Bohaterami są członkowie rodziny z Bombaju, która zostaje zmuszona do wyemigrowania ze swojego kraju. Przypadek sprawia, że trafiają do niewielkiego francuskiego miasteczka, gdzie otwierają restaurację z indyjską kuchnią. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że po drugiej stronie drogi swoją restaurację z gwiazdką Michelin prowadzi dystyngowana Madame Mallory. Zderzenie obu światów i różnych podejść do kuchni będzie zasadniczym tematem filmu.Poszukiwany, poszukiwana (1972) - Stanisław Maria Rochowicz (Wojciech Pokora) jest pracownikiem muzeum. Pewnego dnia okazuje się, że z magazynu zniknął jeden z obrazów. Milicja rozpoczyna poszukiwania od przesłuchania Rochowicza. Postanawia on ukryć się, odtworzyć nieszczęsne "dzieło" i zwrócić zgubę. Przebiera się za kobietę i zostaje pomocą domową. Początkowo nie radzi sobie z obowiązkami, ale w miarę upływu czasu dostaje coraz lepsze posady.

Poszukiwany, poszukiwana


Rejs (1970) - polski film komediowy z 1970 roku, w reżyserii Marka Piwowskiego. Film opowiada o wydarzeniach mających miejsce w trakcie rejsu statkiem wycieczkowym po Wiśle i o jego pasażerach. W latach PRL-u film ten był powszechnie odbierany jako parodia systemu socjalistycznego w Polsce, co przyczyniło się do jego wyjątkowej popularności. Określa się go często jako film kultowy. Do filmu reżyser zaangażował wielu amatorów, tzw. naturszczyków.

Rejs

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.