Rozrywka

 • 15 marca 2018
 • 27 marca 2018
 • wyświetleń: 3131

[WIDEO, ZDJĘCIA] Dzieci Dzieciom o wiośnie w "13"

Za nami:

Dwudzieste już spotkanie z cyklu "Dzieci dzieciom" w środę, 21 marca zdominowane zostało przez teksty o wiośnie. Dla najmłodszych gości przygotowano szereg atrakcji.Na początek każde dziecko otrzymało balonik i mazak, które posłużyć miały do stworzenia swoistej pisanki. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy, a jej rezultaty ocenione zostały na zakończenie spotkania. Jak zwykle też przygotowano dla przybyłych sympatycznie wyglądający i smaczny poczęstunek (warzywa, owoce i świąteczne słodkości). A potem już nastąpiła uczta duchowa, czyli wybrane wiersze i piosenki o wiośnie i związanych z nią radościach.

Wiersze recytowali i piosenki śpiewali:
 • Ola Zborowska,
 • Ala Gazda,
 • Zuzia Zborowska,
 • Hania Gazda,
 • Dobrusia Kutarba,
 • Michał Szczypka,
 • Agatka Szwedka,
 • Oliwka Rozmus.


Dzieci o wiośnie w "13" - 21.03.2018 · fot. Barbara Szczypka


Nasi młodzi i bardzo młodzi goście wesoło się bawili przy piosenkach i z uwagą słuchali ładnych wierszy polskich poetów.

Na zakończenie czekały ich jeszcze niespodzianki: kolejny smaczny poczęstunek - pyszna pizza ufundowana przez właścicieli restauracji Pivnica, słodkie nagrody za piękne "pisanki" oraz możliwość wystąpienia na scenie.

Jubileuszowe spotkanie z utworami dla dzieci uznać należy za bardzo udane. Młodzi artyści spisali się znakomicie, wykonywali przygotowane utwory z wielkim zaangażowaniem. Ich recytacje i śpiewanie bardzo się podobały młodym gościom i tym starszym również.

Dzieci o wiośnie w "13" - 21.03.2018
Dzieci o wiośnie w "13" - 21.03.2018 · fot. Barbara Szczypka


W imieniu wykonawców i organizatorów zwracam się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - dajcie szansę swoim dzieciom na udział w takim przedsięwzięciu. To tylko około 50 minut co dwa miesiące, ale dla waszych dzieci to też możliwość uczestniczenia w niebanalnej formie sztuki. Młodzi i bardzo młodzi wykonawcy (od 4 lat do 12) prezentują utwory śpiewane i recytowane, nad którymi pracują po kilka tygodni i chcieliby podzielić się nimi widzami zawsze nazywanymi przez nas "gośćmi". Niestety nie zawsze na widowni jest komplet, co nas bardzo martwi. Dlatego prosimy: odpowiedzcie na nasze zaproszenie i przyjdźcie na następne spotkanie. Będzie nam bardzo miło, a miejsca do wspólnej zabawy na pewno nie zabraknie.

Zapraszamy 23 maja na godzinę 17.00. Tym razem wspólnie z gośćmi przygotujemy się na obchody Dnia Matki. Będą więc wiersze i piosenki o naszych kochanych matkach, mamach, mamusiach. I z pewnością wiele różnych atrakcji. Całość trwać będzie około 50 minut, więc żadne dziecko nie będzie się nudziło.

Renata Zborowska

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.