pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 lutego 2018
  • wyświetleń: 1587

Nowe chodniki w Krzyżowicach oraz w Pawłowicach

Jeszcze w tym roku w Krzyżowicach i Pawłowicach powstaną nowe chodniki.

W Krzyżowicach przy ul. Śląskiej w kierunku Osin wybudowany zostanie chodnik o długości ponad 200 metrów. Inwestycja realizowana będzie wspólnie z powiatem pszczyńskim. Wkład gminy Pawłowice wyniesie 100 tys. zł, natomiast powiatu 115 tys. zł.

Wspólnymi siłami gminy Pawłowice i powiatu pszczyńskiego realizowana będzie także inwestycja w Pawłowicach, gdzie powstanie ostatni odcinek ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Wodzisławskiej. W ubiegłym roku gmina Pawłowice zawarła porozumienie z powiatem pszczyńskim, na podstawie którego zrealizowana została inwestycja na odcinku od ul. Prostej do ul. Poprzecznej.

W tym roku do wykonania został ostatni odcinek ścieżki wzdłuż drogi powiatowej tj. od ul. Górniczej 1 do ul. Kruczej. Zadanie realizowane będzie na podstawie ubiegłorocznego porozumienia z powiatem. Inwestycja wyniesie około 500 tys. zł, z czego 400 tys. zł będzie stanowić dofinansowanie z budżetu gminy, a 100 tys. zł z powiatu pszczyńskiego.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.