pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 listopada 2017
  • wyświetleń: 7976

W Piasku wybudowano przedszkole. Będzie w nim miejsce dla 175 dzieci

Zakończyła się budowa przedszkola w Piasku, do którego będzie uczęszczało 175 przedszkolaków. Obecnie trwają procedury związane z przeprowadzaniem odbiorów. Budynek oglądali już pracownicy sanepidu. Obiekt przeszedł także kontrolę zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Nowe przedszkole w Piasku - 11.2017 · fot. UM Pszczyna


- Kilka lat temu obiecaliśmy budowę szkoły w Piasku, który jest najliczniejszym sołectwem. Okazało się jednak, że priorytetem jest przedszkole, ponieważ w perspektywie lat wprowadzono rozwiązania, które wygenerowały potrzebę utworzenia nowych miejsc dla najmłodszych dzieci. Niedawno podpisałem umowę na realizację kolejnego, bardzo potrzebnego przedszkola, które będzie się znajdowało na os. Piastów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Za wybudowanie obiektu odpowiedzialna była firma F-BUD z Wodzisławia Śląskiego. Na budowę nowego obiektu Urząd Miejski przeznaczył 4,2 mln zł.

W budynku powstały sale zajęć dla dzieci, sale zajęć ruchowych, szatnie, pomieszczenia administracyjne, pomocnicze i techniczne wraz z jadalnią. Powierzchnia użytkowa wynosi 885 m2.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.