pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 2 listopada 2017
  • 20 listopada 2017
  • wyświetleń: 4171

[WIDEO, ZDJĘCIA] Dzieci dzieciom o zwierzętach i dla zwierząt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W środę, 15 listopada w "13" (Pszczyńskie Centrum Kultury) odbył się osiemnasty już koncert z cyklu "Dzieci dzieciom", tym razem pod tytułem "Ci, co skaczą i fruwają czyli wiersze i piosenki o zwierzętach". Wcześniej poprosiliśmy naszych gości, aby zamiast biletów wstępu (koncerty są za darmo) przynieśli ze sobą drobne prezenty dla bezdomnych zwierząt, które znajdują się pod opieką Fundacji Zwierzęcej "Arkadia".Młodzi goście przybyli dość licznie. Na początek czekał na nich smaczny i zdrowy poczęstunek oraz soki, a potem już uczta duchowa przy słuchaniu wybranych wierszy i piosenek. Część widzów siedziała na miejscach i podziwiała występy recytatorów i wokalistów, część na środku wesoło pląsała w rytm wykonywanych piosenek. A było czego posłuchać!

Przed gośćmi wystąpili:
  • Oliwka Rozmus z piosenką "Bzik" i wierszami o kotku i motylu,
  • Hania Gazda - piosenki:"Jak rozmawiać trzeba z psem" i "Papuga gaduła" oraz wiersz o koniku,
  • Michał Szczypka - piosenki: Kocur bury" i "Kret przyjaciel" oraz wiersz o papudze,
  • Dobrusia Kutarba - piosenki: 'Domowe zoo" i "Papuga z dziobem na kłódkę" i wiersze o lisie i kaczkach,
  • Zuzia Olszowska - piosenka "Kaczka dziwaczka" i wiersz o zoo,
  • Agatka Szwedka - piosenka "Motylem byłam i wiersze o psie i krecie,
  • Ola i Zuzia Zborowskie - piosenki "Konik" i "Lisek łakomczuszek" oraz wiersze i piesku, kotku i papudze.


Dzieci dzieciom o zwierzętach i dla zwierząt - 15.11.2017 · fot. Dominika Pałyz


Występy młodych artystów bardzo się podobały. Dzieci bawiły się świetnie i nagradzały gromkimi brawami każdy występ. W trakcie koncertu widać było, że małym gościom bardzo podobały się maskotki, które stanowiły dekorację sceny. Chętnie zabierały je i bawiły się nimi. Trzeba było je niestety na koniec oddać, gdyż stanowią własność występujących dzieci.

Po koncercie młodzi goście mogli wejść na scenę i spróbować swoich sił z mikrofonem. Kilkoro dzieci odważyło się na ten krok ku wielkiemu zadowoleniu przede wszystkim rodziców. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało lizaka.

Dzieci dzieciom o zwierzętach i dla zwierząt - 15.11.2017
Dzieci dzieciom o zwierzętach i dla zwierząt - 15.11.2017 · fot. Dominika Pałyz


Dziękujemy serdecznie za przybycie i aktywny udział w koncercie. Dziękujemy również bardzo w imieniu ARKADII za karmę dla psów i kotów oraz inne rzeczy ofiarowane przez naszych gości. Skorzystają z nich zwierzęta przebywające w Ośrodku w Grzawie oraz w Punkcie Zatrzymań w Zieleni Miejskiej.

Zapraszamy na następne koncerty przygotowywane przez młodych wokalistów i recytatorów. Będziemy o nich informować za pomocą plakatów wywieszanych w szkołach i przedszkolach oraz reklamować je na portalach internetowych. Warto poświęcić trochę czasu na taki kontakt ze sztuką, bo staramy się, aby każdy nasz koncert miał też walor wychowawczy.

Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy znowu.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj