Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 31 lipca 2017
  • wyświetleń: 2086

[ZDJĘCIA] Miłosz Klimek zwycięzcą IX Zawodów Wędkarskich im. Irka Sojki

Już 9. raz odbyły się zawody wędkarskie poświęcone pamięci Irka Sojki. Jak zawsze dopisała pogoda, nie zawiedli też uczestnicy i dobre humory. Zwyciężył Miłosz Klimek, który złowił raz więcej, niż zeszłoroczny obrońca pucharu. Za obfite połowy otrzymał zasłużone trofea, a zeszłoroczny mistrz-Dariusz Michalik, zgodnie z tradycją dostał pamiątkową tabliczkę, na której znajdują się nazwiska dotychczasowych zwycięzców.

IX Zawody Wędkarskie im. Irka Sojki · fot. Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie


Zapoczątkowana w 2009 roku myśl organizowania corocznych zawodów wędkarskich, których tak wielkim pasjonatem stał się Irek Sojka, ma już swoich stałych zwolenników. Tegoroczny konkurs na największy połów skupił na 'Gwarusiu" w Suszcu blisko 40 osób.

Zarówno mali, jak i nieco więksi bawili się świetnie. Może pogoda nie dopisała do końca, ale nie zawiodły za to rybki. Przeważały karpie, padło też kilka okoni i płoci. Najcięższy karp trafił się doświadczonemu wędkarzowi, Miłoszowi Klimkowi. On też 10- kilogramowym połowem zapewnił sobie pierwsze miejsce.

Dzięki gospodarzowi obiektu, do dyspozycji uczestników zawodów był cały akwen. Nie miało to jednak większego znaczenia, ponieważ i tak wszyscy grupowali się w jednym miejscu, w którym ryby brały najbardziej. Wszystkim bardzo zależało, aby w poprzedzających jubileusz zawodach wędkarskich zdobyć puchar. Starał się więc każdy, zaprawiony w boju i debiutant. Maluchy, które pierwszy raz trzymały w ręku wędkę, również dzielnie walczyły. Stopień zaawansowania zawodników nie miał większego znaczenia. Liczyły się chęci i dobra zabawa.

kk / pless.pl, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.