pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 czerwca 2017
  • 18 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3827

Trwa nabór wniosków do budżetu obywatelskiego w Pszczynie

Za nami:

W poniedziałek, 5 czerwca rozpoczął się nabór wniosków do kolejnej edycji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysły i propozycje można składać do 19 czerwca.Podobnie jak w poprzednim roku, na realizację propozycji zgłoszonych w ramach PBO, przewidziano dwa miliony złotych. Wnioski można składać na formularzu dostępnym na stronie internetowej www.obywatelski.pszczyna.pl lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Pszczynie. Powinny być do nich dołączone podpisy co najmniej 15 osób, które popierają pomysł.

Jeśli oszacowanie kosztów realizacji projektu przekracza kwotę 33.750,00 zł, dodatkowo wymagane jest dołączenie dwóch ofert handlowych (wystarczy dołączyć wydruk ogólnodostępnej oferty). Ma to uwiarygodnić przedstawione we wniosku prognozy. W razie jakiekolwiek wątpliwości należy kontaktować się z Wydziałem Inwestycji Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Po zebraniu propozycji, w dniach od 26 czerwca do 18 sierpnia pracownicy Urzędu Miejskiego, prowadząc analizy projektów, będą w stałym kontakcie z ich autorami. Efekty tej pracy, poznamy w formie opublikowanej listy projektów dopuszczonych do głosowania, spełniających warunki formalne i merytoryczne. Lista ukaże się najpóźniej 25 sierpnia.

Pierwszy dzień głosowania to 15 września. Ostatnią szansę na oddanie głosu będziemy mieć 1 października. Do 13 października komisja skrutacyjna zliczy i zarejestruje głosy oddane za pośrednictwem tradycyjnych kart do głosowania. Ostateczne wyniki Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 poznamy do końca października.

Budżet obywatelski

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.