pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Sport

  • 12 maja 2017
  • wyświetleń: 2184

II Gminny Turniej Szachowy w Miedźnej za nami

W czwartek, 11 maja odbył się II Gminny Turniej Szachowy w Szkole Podstawowej w Miedźnej. Zawody były przeznaczone dla uczniów klas II-IV, głównie uczestników projektu "Szachy w szkole", jednak oprócz uczniów z Miedźnej i SP 2 Woli przyjechała reprezentacja ze szkoły w Górze. W sumie było 38 zawodników.

II Gminny Turniej Szachowy w Miedźnej - 11.05.2017
II Gminny Turniej Szachowy w Miedźnej - 11.05.2017 · fot.


Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 9.40, kiedy dyrektor Karina Bryja otworzyła turniej. Zawody były zorganizowane profesjonalnie, dzięki czemu dzieci po raz pierwszy grały z zegarami szachowymi. Sędzia w skrócie przypomniał zasady oraz wytłumaczył, jak obsługiwać zegary i już rozpoczęła się poważna rywalizacja. Dzieci wiedziały, o co walczą. Na stolikach były rozłożone nagrody oraz wielki puchar i medale. Dodatkową motywacją była oczywiście dobra zabawa.

Jak wiadomo szachy uczą strategicznego myślenia, ale ich głównym celem jest dobre spędzanie czasu. Po skończeniu swojej partii zawodnicy udawali się do drugiej Sali, gdzie czekał na nich poczęstunek i łamigłówki. Po 5 rundach wyłoniliśmy zwycięzcę, którym okazał się Szymon Czaniecki w klasach IV -VI i Paweł Jaskólski w klasach I-III. Drugie miejsce w kategorii klas IV-VI zajął Szczepański Patryk, III - Amadeusz Wojciech. W klasach młodszych drugie miejsce zajął Kania Mateusz, a III - Grabowski Jakub. Wszyscy w pierwszej trójce mieli po 4 punkty, co pokazuje jak zacięta była rywalizacja. Każdy gracz dostał dyplom oraz nagrodę, bo każdy był wygrany. Nagrody turnieju ufundował wójt gminy Miedźna.

- Nasz turniej nie odbyłby się, gdyby nie sędziowie. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę pana Martina Surmaka, Pawła Muchy oraz Julii Włosiak - dziękują organizatorzy.

II Gminny Turniej Szachowy w Miedźnej - 11.05.2017
II Gminny Turniej Szachowy w Miedźnej - 11.05.2017 · fot.

Agnieszka Włosiak

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA