Wiadomości

  • 16 grudnia 2016
  • 26 grudnia 2016
  • wyświetleń: 7288

Wszechstronny rozwój w Akademii Sportu Kuźnia Talentu

Artykuł sponsorowany:

Akademia Sportu Kuźnia Talentu zaprasza na regularne zajęcia ruchowe, które odbywają się w 4 lokalizacjach, Pszczyna, Goczałkowice- Zdrój, Kobiór, Wisła Wielka. Planowane jest rozszerzenie oferty o nowe miejsca.

Akademia Sportu Kuźnia Talentu


Zajęcia skierowane są głównie dla przedszkolaków, ale mamy też grupy z klas 1-3 oraz dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola (rocznik 2014).

Główną ideą zajęć jest zaszczepienie u dzieci nawyku aktywności ruchowej od najmłodszych lat oraz rozwijanie dzieci ogólnorozwojowo poprzez liczne ćwiczenia koordynacyjne i motoryczne. Uczymy również dzieci podstawowych umiejętności technicznych z różnych dyscyplin zespołowych jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna. Dodatkowo używamy słów podczas zabaw i niektórych ćwiczeń w języku angielskim, żeby dzieci osłuchały się z językiem oraz umiały zastosować podstawowe słówka.

Pracując w szkołach gimnazjalnych na przestrzeni ostatnich lat zauważamy wraz z prowadzącymi wyraźny spadek sprawności fizycznej u młodych ludzi, stąd nasza oferta dla najmłodszych. Chcemy "ratować " najmłodsze pokolenie od bardzo dużej ilości spędzanego czasu przed urządzeniami mobilnymi jak tablety, smartfony, itd. Zgłasza się do nas mnóstwo rodziców, którzy widzą bardzo dużą potrzebę zajęć ogólnorozwojowych dla swoich dzieci. Cieszymy się, że tworzy się grupa ŚWIADOMYCH rodziców, którzy w wieku przedszkolnym stawiają na wszechstronny rozwój sprawności a przede wszystkim na koordynację a niekoniecznie na kierunkowanie dziecka w wieku 3 lat, opisuje Piotr Dąbkowski założyciel i pomysłodawca Akademii. Bez fundamentu ogólnej sprawności nie zbudujemy zawodnika na dobrym poziomie z żadnej dyscypliny. Koordynacja w wieku przedszkolnym to najważniejsza cecha i nad nią musimy przede wszystkim pracować.

Akademia Sportu Kuźnia Talentu


Na kierunkowanie dziecka do konkretnej dyscypliny sportu przyjdzie czas w wieku szkolnym. Wspieramy również dzieci, które już trenują jakąś dyscyplinę i nie zamykamy drzwi takim dzieciom, są u nas te, które trenują np. piłkę nożną lecz uczęszczają do nas dodatkowo żeby podwyższać poziom motoryczny i koordynacyjny. Zajęcia w Akademii prowadzą doświadczeni pedagodzy, którzy wielokrotnie zostali nagrodzeni w swoich szkołach mianem Nauczyciela Roku. Stawiamy w Akademii na jakość gdyż ona warunkuje najlepsze efekty. Nasz zespół trenerów i instruktorów jest szczególnie dobrany pod względem przygotowania merytorycznego do zajęć ale również tak samo pod względem relacyjnym i psychologicznym. Dzieci uwielbiają zajęcia z każdym z nich o czym dowiadujemy się zarówno bezpośrednio od dzieci ale również w informacji zwrotnej od rodziców. To dla nas jeden z wyznaczników, iż to odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu.

Nasz zespół reprezentują: Piotr Dąbkowski, Łukasz Morcinek, Andrzej Mulawa, Marcin Piontek, Klaudia Matonog, Dawid Szromek.Nasza Akademia to również Akademia wartości, które cały czas staramy się przekazywać najmłodszym. Stawiamy na relację z dzieckiem, nie stosujemy metod autorytarnych, dajemy dziecku możliwości wypowiedzenia się na każdy temat, pogłębiamy wyobraźnię dziecka a nie zabijamy jej poprzez komunikację zamkniętą. Uczymy dzieci komunikacji, która jest mocno zachwiana w dzisiejszych czasach.

Wizja naszej Akademii to zarówno sprawność fizyczna, ale i silne podejście relacyjne, gdzie dziecko czuję się potrzebne, dowartościowane oraz ma poczucie bezpieczeństwa. Inspiracja oraz motywacja dziecka to jeden z paru priorytetów naszej Akademii.

Zorganizowaliśmy również dla całej społeczności- imprezę świąteczno-mikołajkową, pt. "Mikołajki na sportowo z kulą babulą", która odbyła się w bardzo pozytywnej atmosferze 10 grudnia, na hali w Goczałkowicach-Zdroju.

Kula babula to ulubiona zabawa dzieci z Akademii Sportu. Dzieci podzielone były na 3 grupy wiekowe i na każdym sektorze wykonywały określone zadania. Na pierwszym sektorze trwały zabawy z chustą animacyjną, na drugim tor przeszkód, na trzecim liczne zabawy ruchowo-koordynacyjne. Było wiele radości i uśmiechu. Punktem kulminacyjnym było wyczekiwanie i wywoływanie Świętego Mikołaja, który zawitał w obecności swojego Aniołka, diabła nie było gdyż wszystkie dzieci Akademii są bardzo świadome i nie mają potrzeby być niegrzeczne w ciągu roku. Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty, które wywołały wiele uśmiechu. W ostatniej części Święty Mikołaj bawił się aktywnie z dziećmi w ich ulubioną zabawę "Kula Babula"- było wiele emocji i wszyscy wyszli z zajęć z wysokim tętnem.

Akademia Sportu Kuźnia Talentu
Akademia Sportu Kuźnia Talentu


Dziękujemy rodzicom za pomoc oraz przybycie na halę goczałkowicką.
Link do zdjęć: https://plus.google.com/photos/102968622839286612213/albums/6362445865488674161

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia również naszego profilu na facebooku Kuźnia Talentu - i zaproszenie nas do znajomych.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania zapraszamy do zadawania pytań zarówno na facebooku poprzez prywatną wiadomość jak i pod numerami telefonów
  • 502668328 - Piotr
  • 781693183 - Łukasz