pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 grudnia 2016
  • wyświetleń: 3008

Przy szkole w Kobiórze powstaje nowy chodnik

Budowa nowej sali gimnastycznej w Kobiórze przy ulicy Tuwima wymusiła zmianę organizacji dojścia do kompleksu oświatowego i organizacji parkowania pojazdów w tej strefie. Bardzo przydają się miejsca parkingowe jakie powstały w ostatnim czasie w strefie Gminnego Domu Kultury, lecz samo dojście do budynku szkolnego nie spełniało wymaganych standardów.

Dojście, szkoła, kobiór
Przy szkole w Kobiórze powstaje nowy chodnik. · fot.


Urząd Gminy podjął decyzję o wykonaniu docelowego dojścia technicznego od strony GDK, które na czas budowy sali gimnastycznej będzie dojściem podstawowym do obiektu.

- Służyć ono będzie docelowo jako droga transportu wewnętrznego dla pojemników na odpady komunalne, które z terenu szkoły będą przemieszczane na plac gospodarczy przy ogrodzeniu, przed planowanym wywozem. Trenem zewnętrzny szkoły sukcesywnie się pomniejsza, a ilość uczniów jest stabilna. Jest zatem niezwykle ważne, by na terenie wewnętrznym placówki oświatowej nie poruszały się pojazdy komunalne - nawet po godzinach lekcyjnych - czytamy w urzędowym komunikacie.

43-210 Kobiór
ul. Tuwima 33

tel. 032 218820043-210 Kobiór
ul. Tuwima 33

tel. 32 218 80 64

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA