Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 listopada 2016
  • wyświetleń: 5748

59-latek jeździł Peugeotem ulicami Kobióra, mając ponad 3,5 promila

W Kobiórze zatrzymano kierowcę, który prowadził samochód, mając ponad 3,5 promila. Okazał się, że obowiązywał go również sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

"Wężykowata jazda" 59-latka zwróciła uwagę innego uczestnika ruchu, mieszkańca Tychów. Mężczyzna widząc, jak kierowca Peugeota zajeżdża innym użytkownikom drogę, zmuszając ich do zjeżdżania na pobocze, zadzwonił na policję. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki i dzielnicowego z Kobióra. Na miejsce skierowano patrol drogówki.

Stan przekazanego policjantom mieszkańca Orzesza pozostawiał wiele do życzenia. Podczas wykonanego badania urządzenie pokazało w jego organizmie przeszło 3,5 promila alkoholu.

Niestety, to nie pierwszy raz, kiedy 59-latek wydmuchał za dużo promili. Policyjne bazy pokazały, że jeszcze do 2018 roku, zgodnie z decyzją mikołowskiego sądu, nie miał prawa kierować pojazdami mechanicznymi. Badany, podczas kontroli, sam zresztą przyznał, że nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zabrane za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Dodał jeszcze, że samochód, którym jechał, został niedawno sprowadzony z zagranicy, dlatego też nie jest jeszcze zarejestrowany ani ubezpieczony.

W najbliższym czasie, 59-latek będzie musiał tłumaczyć się za swoje przewinienia na drodze w sądzie. Zgodnie z przepisami, okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, może wynieść do 15 lat. Minimalną karą są 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą dodatkowo liczyć się z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie stosuje karę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł dla recydywistów. Pieniądze uzyskane z tego tytułu są przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.