pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 czerwca 2016
  • wyświetleń: 8839

[WIDEO] Żywy obraz w pszczyńskim parku na 1050-lecie Chrztu Polski

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w specyficzny sposób postanowili upamiętnić 1050-lecie Chrztu Polski. Młodzież wcieliła się w role postaci z obrazu Jana Matejki pt. "Zaprowadzenie chrześcijaństwa".W artystycznym przedsięwzięciu , które miało miejsce w środę w pszczyńskim parku, wzięło udział ponad 30 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie. - Sam pomysł narodził się wiosną, natomiast przygotowania bezpośrednie trwały trzy tygodnie. Chcieliśmy nie tylko pokazać scenę z obrazu Jana Matejki, ale również okrasić ją komentarzem. Dzięki temu udało się przemycić trochę wiedzy historycznej, ale przy okazji nie zanudzić odbiorców - mówiła dr Urszula Chrobok-Sztoler, nauczyciel historii w ZS nr 1 w Pszczynie i koordynator całego przedsięwzięcia.

Do organizacji przyczyniły się również nauczycielki historii: Elżbieta Jasińska i Aleksandra Wagstyl-Mrozik, a także Anna Smołka, która zadbała o oprawę muzyczną i Joanna Rabaszowska-Grzyb (rekwizyty).

Żywy obraz w pszczyńskim parku na 1050-lecie Chrztu Polski - 22.06.2016 · fot.


43-200 Pszczyna
ul. Kazimierza Wielkiego 5

tel. 32 2103620

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA